Serdal Adalı'dan FETÖ açıklaması

Serdal Adalı'dan FETÖ açıklaması

Serdal Adalı, tahliye olmak için bazı kişilere yasa dışı şekilde ödeme yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Beşiktaş Kulübünün eski yöneticisi Serdal Adalı, şike ve teşvik iddialarıyla ilgili olarak gözaltında bulunduğu dönemde, tahliye olmak için bazı kişilere yasa dışı şekilde ödeme yaptığı iddialarına yanıt verdi.

Serdal Adalı, yaptığı yazılı açıklamada, "Şike kumpası" olarak  adlandırılan savcılık soruşturmasının iddianamesinin açıklanması sonrası, bazı  medya kuruluşlarında kendisiyle ilgili haberler yer aldığını aktararak, "Söz  konusu haberlerde, 'tahliye olmak için para verdi' başlığı altında çeşitli  iddialar ileri sürülmüştür." değerlendirmesinde bulundu.
 
Hakkında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını anlatan Adalı,  "Öncelikle açık ve net olarak belirtmek istiyorum, söz konusu iddialar  çarpıtılmıştır. Tahliye olmamla ilgili avukatım kanalıyla yapılan yasal işlemler  dışında hiçbir girişimim olmamıştır. Sözde şike davası sürecinde tutuklanmam ve  tutuklu olduğum süreç kamuoyunca bilinmektedir." ifadelerini kullandı.
 
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan kumpas sonucu  kendisiyle birçok kişinin tutuklanıp, haksız yere aylarca tutuklu kaldığını dile  getiren siyah-beyazlı eski yönetici, şu görüşlerini paylaştı:
 
"O dönemde Başbakan, şimdi Cumhurbaşkanımız olan Sayın Recep Tayyip  Erdoğan'ın çabaları ve özellikle yapılan yasa değişikliğinin arkasında  durmasındaki kararlı tavrı olmasaydı, birçok kişi cezaevlerinde kalmaya devam  edecekti. Aynı anda tahliye kararı verilen birçok arkadaşımın ve bizden daha  sonra tahliye olanların özgür kalabilmelerinin tek sebebi, o dönemde yapılan yasa  değişikliğidir. Tutuklu olduğum dönemde şahsıma, avukatıma ve aileme,  birçok  avukat veya dolandırıcı zihniyetli kişiler tarafından tahliye konusunda görüşme  talepleri gelmiştir. Bu tür talep ve girişimler tutuklu olan diğer kişilere de  yapılmıştır. Yasa dışı hiçbir yola girmeme kararlılığımla, bu tür kişiler hiçbir  zaman muhatap alınmamıştır. 'Şike Kumpası' iddianamesinde yer alan bir gizli  tanığın ifadesindeki iddia, haber yapılmıştır. Yüzlerce sayfalık iddianamenin  sadece çok küçük bir bölümünde yer alan gizli tanığın birkaç cümlelik iddiasının,  bu şekilde haber yapılmasını manidar bulduğumu belirtmek istiyorum."
 
FETÖ'nün planlayıp uyguladığı kumpas nedeniyle, masum olmasına rağmen  aylarca tutuklu kalıp, mağdur olduğunu vurgulayan Adalı, şunları kaydetti:
 
"Bu kumpası yapan hainlerin  hesap vereceği şu anki yargılamada,  yapılan bu tür haberler kamuoyunu yanıltabilecek ve yargılamayı olumsuz  etkileyecektir. Bu tür konulara hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirterek  saygılarımı sunuyorum."

Etiketler fetö Serdal Adalı