Setkus, Yiğido'ya güveniyor

Setkus, Yiğido'ya güveniyor

Medicana Sivasspor kalecisi Setkus, "Şanssız maçlar kaybettik ama şansımız dönecektir. Bu takımı hak ettiği yerlere getireceğimize inanıyorum" dedi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana  Sivasspor'un Litvanyalı kaleci Ernestas Setkus, ligden düşme gibi bir  korkularının bulunmadığını belirterek kırmızı-beyazlı ekibi en kısa sürede üst  sıralara taşıyacaklarını söyledi
 
Medicana Sivasspor'un bu sezon başında kadrosuna dahil ettiği ve ligde  geride kalan 12 maçta da forma giyen Setkus, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  kadroda sürekli forma şansı bulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Kırmızı-beyazlı ekibin başarısı için elinden gelen tüm gayreti  gösterdiğini dile getiren 30 yaşındaki kaleci, ilk kez mücadele ettiği Spor Toto  Süper Lig'i zorlu bulduğunu ifade etti. Ligde her takımın birbirini yenebilecek  kapasiteye sahip olduğuna dikkati çeken Setkus, "Zayıf takım yok, bütün takımlar mücadele ediyor, kazanmak için savaşıyorlar. Her takımın birbirini yenebilecek  gücü var. Bunun için de her takım savaşıyor" dedi.
 
"Ligden düşme gibi bir korkumuz yok" 
 
Medicana Sivasspor'un çok iyi oynamasına rağmen ligdeki sıralamada  arzu ettiği yerde olmadığını vurgulayan Litvanyalı file bekçisi, şunları  kaydetti: "Hak ettiğimiz ve istediğimiz sonuçları alamadık. İstediğimiz  sonuçları almak için çalışıyoruz ve alacağımıza da inanıyoruz. Gelecek maçlarda  daha iyi yerlerde olan Sivasspor'u göreceğiz. Ligden düşme gibi bir korkumuz yok.  Güzel oynayan ve kalitesi olan Sivasspor gibi bir takımın ligin alt sıralarında  bulunmasını gerçekten anlayamıyorum. Şanssız maçlar kaybettik ama şansımız  dönecektir. Bu takımı hak ettiği yerlere getireceğimize inanıyorum."
 
"İyi sonuçlar almaya çalışacağız" 
 
Kırmızı-beyazlı ekipte kısa süre önce göreve gelen teknik direktör  Okan Buruk'un takımla iyi bir iş birliği yaptığını aktaran Setkus, "Zaten  oyunumuzdaki gelişme bunu gösteriyor. Hiçbir şey kısa süre içinde olmuyor, daha  uzun  süre birlikte çalışarak iyi sonuçlar almaya çalışacağız" diye konuştu.
 
Gaziantepspor'da forma giyen vatandaşı Zydrunas Karcemarskas'ın  deneyimli ve başarılı bir kaleci olduğunu da söyleyen Setkus, ondan sürekli  tavsiyeler aldığını ifade ederek, arkadaşı olan Karcemarskas'ın kendisi için iyi  bir örnek olduğunu anlattı.
 
Medicana Sivasspor taraftarlarından takımlarını Medipol Başakşehir  maçında yalnız bırakmamalarını isteyen Ernestas Setkus, "Onların desteğini her  maçta arkamızda hissediyoruz. Onlar takımlarını desteklemeye devam etsinler biz  de onlara gereken oyunu göstermeye çalışacağız" diyerek sözlerini tamamladı.