Abdulkadir'in hedefi Süper Lig

Abdulkadir'in hedefi Süper Lig

Abdulkadir Parmak, çok yönlü bir oyuncu olmanın büyük bir avantaj olduğunu belirtti.

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun 1461 Trabzon'dan kiraladığı Abdulkadir Parmak, kendisini seneye Süper Lig'de Altınordu forması giyecek biri gibi hazırladığını bildirdi.

Bugüne kadar forma giydiği ekiplerde ön libero, forvet arkası ve her  iki kanatta görev yapan 22 yaşındaki Abdulkadir Parmak, kulübün internet sitesine  yaptığı açıklamada, çok yönlü bir oyuncu olmanın ve farklı bölgelerde görev  yapabilmesinin büyük bir avantaj olduğunu belirtti.
 
Altınordu’da da bu özelliğini en iyi şekilde kullanmak istediğini  bildiren Abdulkadir, şunları kaydetti:
 
"Genç ve lig tecrübesi olan bir oyuncuyum.  Altınordu'da istikrarlı  futboluma devam edip kendimi geliştirmeyi hedefliyorum. Altınordu'nun istikrarlı  kadro yapısı, bu zorlu ligdeki en önemli avantajımız. Arif Morkaya, Serkan Göksu,  Erce Kardeşler, Göksu Türkdoğan, Sinan Osmanoğlu ve Erdoğan Yeşilyurt gibi en az  2 sezondur burada olan oyuncular ve bazıları 8-9 sezondur eğitim alan gençlerle  birlikte olacağım. Son iki sezona göre daha geniş ve alternatifli bir kadromuz  var. Bunun avantajlarını skora yansıtacağımıza inanıyorum."
 
Abdulkadir Parmak, hedeflerinin en kötü şartlarda ilk 6'da yer alıp  play-off oynamak olduğunu vurgulayarak, "Kendimi sezon sonunda Trabzon'a dönecek  bir oyuncu gibi değil, seneye Süper Lig'de Altınordu forması giyecek biri gibi  hazırlıyorum. Buranın sistemini gerçekten çok iyi biliyorum. Bir süre İzmir’de  takımdan ayrı çalıştığım için arkadaşlarıma yeni yeni ısınıyorum. Ancak  adaptasyon sürecini çabuk aşacağımı ve aradaki açığı hızla kapatacağımı  düşünüyorum." ifadelerini kullandı.