''Fenerbahçe şimdi takım olmuş''

''Fenerbahçe şimdi takım olmuş''

Molde Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, Fenerbahçe ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Norveçli hoca, Fenerbahçe’de ciddi bir değişimin gözlendiğini belirtti, “İstanbul’da mağlup olduklarında daha yeniydiler ve gelişiyorlardı. Ama şimdi takım olmuşlar. Bu maç içindeki duruşlarına baktığımızda çok disiplinlilerdi. Teknik direktörlerini dinleyip, oyun planlarına sadık kaldılar. Hepsi çok çalıştı” dedi.

Molde Teknik Direktörü Ole Gunnar Solskjaer, Fenerbahçe hakkında önemli tespitler yaptı.

Karşılaşma sonrası Milliyet’in sorularını yanıtlayan Norveçli hoca, Kadıköy’deki ilk maçla Molde’deki son karşılaşma arasında geçen süreçte sarı-lacivertli ekipte ciddi bir değişimin söz konusu olduğuna dikkat çekti, “Fenerbahçe’nin sezon başında çok fazla yeni oyuncusu vardı. İstanbul’da mağlup olduklarında daha yeniydiler ve gelişiyorlardı. Ama şimdi takım olmuşlar. Bu görüntü net bir şekilde var. Çok iyi ve önemli yıldızlarınız olduğunda bir anda uyum sağlamak zordur” dedi.

İlk maçta takımın başında Erling Moe olmasına rağmen karşılaşmayı izlediğini belirten Solskjaer, “Bence ilk maçla şimdiki arasındaki fark Fenerbahçe’den kaynaklandı. Bu maç içindeki duruşlarına baktığımızda çok disiplinlilerdi. Teknik direktörlerini dinleyip, oyun planlarına sadık kaldılar. Hepsi çok çalıştı. Geri dönen topları aldılar. Skor bulabilmek adına çok kaliteli golcüleri ve iyi oyuncuları vardı” yorumunu yaptı.

Norveçli hoca, gruptan kim çıkar sorumuza ise “Eğer biz Celtic’ten puan alırsak gruptan lider çıkarız, Fenerbahçe de ikinci olur” cevabını verdi.

MEYDAN OKUMA

Solskjaer’e bir başka sorumuz ise Van Persie ile ilgiliydi. İkisi de Premier Lig tarihinin önemli golcülerindendi. Ve ikisi de Manchester United için önemli işler yapmıştı.

Norveçli çalıştırıcı, Van Persie’nin Fenerbahçe tercihi konusunda, “Benim için sürpriz değildi. Fenerbahçe büyük bir kulüp” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Manchester’da son dönemde az zaman almaya başlamıştı. Bence onun için Fenerbahçe büyük bir meydan okuma. Büyük bir kulüp, fantastik taraftarları var. Ama ben olsam Manchester’dan ayrılmazdım. Çünkü dünyanın en iyi kulübü orası. Onun için en iyisini diliyorum. Hem iyi bir oyuncu, hem de iyi bir insan. Onu Manchester forması ile izlerken bize çok iyi zamanlar yaşattı.”

Milliyet