Molde'li futbolcudan olay fotoğraf !

Molde'li futbolcudan olay fotoğraf !

UEFA Avrupa Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında Molde'nin Fenerbahçe'yi deplasmanda 3-1 yenmesi, Norveç basınında geniş yer buldu.

UEFA Avrupa Ligi A Grubu'ndaki ilk maçında konuk ettiği Norveç temsilcisi Molde'ye 3-1 mağlup olan Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu futbol Norveç medyası tarafından da hayal kırıklığı olarak karşılandı.

Aftenposten gazetesi, ''Rüya gibi başlangıç" başlığıyla Molde'nin Türkiye'nin birinci sınıf yıldızlarla donatılmış bir takımını yenmenin gururunu yaşadığını belirtti.

"Molde, Van Persie'li Fenerbahçe'yi yendi" başlığını kullanan Dagbladet gazetesi, maç sonunda sarı-lacivertli taraftarların Norveç takımını alkışlayarak soyunma odasına gönderdiğini hatırlattı.

VG Sporten, "Molde'den şok galibiyet" başlığı altında, Norveç takımının yıldızlar topluluğunu zorlanmadan yendiğini ve tarihi bir galibiyet aldığını ifade etti.

Öte yandan, Molde'li futbolcu Fredrik Gulbrandsen'in galibiyete sevinmekten çok Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Robin Van Persie'den aldığı formayı sevinçle Twitter sayfasından duyurması dikkati çekti.