Schumacher eridi ! 45 kilo...

Schumacher eridi ! 45 kilo...
Güncelleme:

Efsane pilotun vücut ağırlığının yüzde 25 lik bölümünü yitirdiği ve 45 kiloya indiği öğrenildi.

Formula 1'de tamamlanan her sezon, geride kalan her yarış ve hatta yeni merhaba denen büyük mücadeleler onu hatırlatıyor. Otomobil sporları tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ismini Schumacher'i. Peki son durumu ne? neler yaşanıyor? kaza sonrası nasıl bir hastalık seyri yaşıyor.

1969 yılında Kerpen'de doğan Alman Micheal Schumacher Jordon ve Reanault ile geçen başarılarını Ferrari ile taşlandırıyor ve Formula1 dünyasını tüm rekorlarını kırarak tarihe adını yazdırıyordu. 2006 yılında tarihin en popüler pilotu seçilen Schumi geride 91 yarış birinciliği, 68 pol pozisyon, 155 podyum,1566 puan,76 en hızlı tur yanında 7 dünya şampiyonluğu bıraktı. Ama bu anlar ve bu efsane kayak yaparken, arkadaşının minik kızını korumak amacı ile  2013'te Alp Dağları'nda büyük bir kaza geçirerek başını kayaya çarptı. O gün bitkisel hayata girdi. Bu gün o kaza üzerinden 3 yıl geçti geride kısıtlı ve pek çok bilinmezli bilgi kirliliği yaratan açıklamalar kalsada bilinen efsane pilotun yaşatılması adına ortaya konan gayret. 
 
Kazadan hemen sonra yapılan tedavi Grenoble Hastanesi'nden haziran 2014 tarihine kadar sürdü. Bu sırada harcanan rakam 10 milyon Sterlin olarak açıklandı. Sonra Lozan Üniversite Hastanesi'nde 18 ay kalan Schumacher  taburcu edilerek rehabilitasyon süreci için evine alındı. Burada da yine 12 milyon sterline yakın harcama yapıldı.  
 
2015 Aralık ayında evinde kurulan özel bir kliniğe nakledilen pilot için burada da yaklaşık haftalık 350 bin TL harcanıyor. Bu sürede geride kalan 12 ayda tahmini 5 milyon Sterlin harcandı.  Toplamda şu ana kadar 30 milyon Sterlin'e yakın  harcama yapılan Schumacher'in  avukatı Felix Damm, efsanevi Alman sürücünün yürüyemediğini belirtti. Damm, 2015'in aralık ayında Bunte adlı Alman dergisinde " Schumacher yeniden yürüyebiliyor." şeklinde çıkan bir haberin ise asla doğru olmadığını belirtirken  Schumacher'in tedavisine, evinde İsviçre'de devam edildiğini söyledi. Sızan haberlere göre yakınlarını tanıdığı ama hareket edemiyerek çok kilo kaybı yaşadığı belirtilen efsane piloun vücut ağırlığını yüzde 25 lik bölümünü yitirdiği ve 45 kiloya indiği vurgulanıyor. Schumi'nin yolundan giden 17 yaşındaki oğlu Mick Formula 4'de babasını gururlandırmayı amaçladığını söylerken, kızı 19 yaşındaki Gina Marıa Ağustos'ta İsviçre'deki bir at etkinliğinde zafere uzandı. Bu yarışmadan sonra karısı Corınna Schumacher mutlu olduklarını söylemekle yetindi. Sağlık giderleri ile maddi anlamda sıkıntı yaşandığı iddaları ise ailenin ve efsanevi pilotun sözcüsü Sabine Kehm tarafından yalanlanıyor. Lakin yakın çevreler bazı değerli mülklerin ailenin elinden çıkarıldığını belirtiyor.

Cnn Türk