Sivas Belediyespor, Beşiktaş'tan çekinmiyor

Sivas Belediyespor, Beşiktaş'tan çekinmiyor
Güncelleme:

Spor Toto 2. Lig takımlarından Sivas Belediyespor'da tarihinde ilk kez Beşiktaş ile karşılaşacak olmanın heyecanı yaşanıyor.

Kulüp başkan vekili İzgi, "Skor ne olursa olsun Beşiktaş gibi bir takımla oynamanın mutluluğunu yaşayacağız. Onun ötesinde de gruptaki ilk puanımızı veya puanlarımızı da seyircimiz önünde Beşiktaş'tan almak istiyoruz" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'ı konuk  edecek Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Sivas Belediyespor'da,  tarihinde ilk kez siyah-beyazlı ekiple karşılaşacak olmanın heyecanı yaşanıyor.
 
Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda 24 Aralık Perşembe günü  siyah-beyazlıları ağırlayacak olan Sivas Belediyespor'un başkan vekili Ali İzgi,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın Türk futbolunun lokomotif  kulüplerinden birisi olduğunu söyledi.
 
Beşiktaş'ın Türkiye'yi yıllarca Avrupa'da başarıyla temsil ettiğini  anımsatan İzgi, rakiplerinin Süper Lig'in lideri olduğunu ve futbolunun herkes  tarafından takdir edildiğini ifade etti. Böylesine bir takımla eşleşmekten ve  Beşiktaş'ın Sivas'a gelecek olmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren  İzgi, "Biz de kupayı seven bir kulübüz ve kupa maçlarını formalite olsun diye  oynamıyoruz. Geçmiş yıllarda da gruplara kaldık" dedi.
 
Kupaya önem verdiklerini ancak grup aşamasına çok iyi başlamadıklarını  vurgulayan İzgi, 1461 Trabzon karşısında alınan 7-1'lik yenilginin Beşiktaş  maçının önemini daha da artırdığını belirterek, şunları kaydetti: "Skor ne olursa olsun Beşiktaş gibi bir takımla oynamanın mutluluğunu  yaşayacağız. Onun ötesinde de gruptaki ilk puanımızı veya puanlarımızı da  seyircimiz önünde Beşiktaş'tan almak istiyoruz. Futbolcularımız ve teknik  heyetimiz buna hazır. Her şeyden önce güzel bir maç olsun, kupanın tarihine,  şanına ve marka değerine yakışır, Sivas'ı da iyi yansıtan bir maç olsun, bunu  arzu ediyoruz. Sahada skor ne olur bunu kestirmek çok kolay değil. Beşiktaş büyük  ve bu sezon formda bir kulüp. Beşiktaş, dünya çapında yıldız oyunculara sahip bir  kulüp, biz ikinci ligde mütevazi bir Anadolu takımıyız. Skor nereye gider, ne  olur bilmiyoruz ama tribünlere gelen, bizi destekleyen ve bu maçı izleyenler  pişman olmayacak, bunun garantisini verebiliriz. İyi bir maç izleyeceğimizi  düşünüyoruz ve temenni ederiz ki skor da lehimize olsun."
 
"Beşiktaş'tan çekinmiyoruz"
 
Güçlü rakipleri Beşiktaş'tan çekinmediklerini de aktaran İzgi,  "Çekinme diye bir şey söz konusu değil. Çünkü çok kaybedecek bir şeyimiz yok,  yenilirsek Beşiktaş'a yenileceğiz ve bu bizim için çok önemli bir durum değil.  Beşiktaş'ın yenmediği takım yok" diye konuştu.
 
İzgi, Beşiktaş ile yenilmesi kolay ama yenmesi olay olacak bir  karşılaşma oynayacaklarını vurguladı. Beşiktaş'ın Mario Gomez başta olmak üzere kadrosunda yerli ve yabancı  birçok yıldız futbolcuyu barındırdığına dikkati çeken İzgi, rakiplerinin kulüp  bütçesi ve kendilerinin bütçesinin kıyaslanmasının bile söz konusu olamayacağını  aktardı.
 
İzgi, bütçeden ziyade futbolda sahada iyi oynayan ve iyi mücadele eden  takımların galip geldiğine işaret ederek, Sivas Belediyespor'un da bunu başarmak  istediğini söyledi. Sivas Belediyespor'un 20 yıllık bir kulüp olduğunu ve tarihinde ilk  kez  İstanbul'un "üç büyükleri" olarak bilinen takımlarından birisiyle  karşılaşacaklarını aktaran İzgi, "Bu durum bizim için mutluluk verici. Genç  oyuncularımız da bu anlamda hem sevinçli hem de heyecanlılar" ifadelerini  kullandı.
 
Teknik direktör Zafer Turan'ın görüşleri
 
Teknik direktör Zafer Turan ise Beşiktaş gibi bir takımı ağırlayacak  olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını, grupta hedef belirlemek için bu maçın  önemli olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş büyük bir takım, zor bir karşılaşma  olacak ama biz de arzulu bir mücadele ortaya koyabilmek için sahaya çıkacağız"  dedi.
 
Beşiktaş karşısında en iyi şekilde oynayıp iyi bir sonuç almayı  hedeflediklerini belirten Turan, "Kupanın güzelliği bu ligdeki oyuncularla üst  ligdeki oyuncuların aynı platformda olması. Oyuncularımızın kapasitelerini ve  neler yapabileceklerini görme adına da önemli" şeklinde konuştu.
 
Aradaki bütçe ve takım kalitesi farkının ortada olduğunu aktaran  Turan, oyuncularının sahada ellerinden gelen mücadeleyi vereceğini ifade etti.
 
Deneyimli oyuncu Mehmet Nas
 
Süper Lig'de uzun yıllar forma giyen ve şu anda Sivas Belediyespor  formasını terleten Mehmet Nas ise genç futbolcuların kendilerini göstermeleri  adına Beşiktaş maçının önemli olduğunu belirterek, rakiplerinin konsantrasyon  eksikliğinin kendilerine avantaj sağlayacağını kaydetti.
 
Sahalarında Beşiktaş karşısında iyi bir sonuç almayı arzuladıklarını  ifade eden Mehmet Nas, kupada gruplara formalite olsun diye kalmadıklarını  vurguladı. Takım arkadaşlarının ilk kez "Üç Büyükler"den bir takıma karşı  oynayacaklarını ve bunun heyecanının olacağını aktaran Mehmet Nas, bu heyecanın maça olumlu yansımasını temenni etti.