PlayStation kullanıcılarına kötü haber

PlayStation kullanıcılarına kötü haber
Güncelleme:

PS4 Oyunlarını PS5’te oynamanıza imkân sunan PlayStation Plus koleksiyonu kapanıyor.

Sony’nin PS Plus sistemiyle birlikte kullanıma sunduğu PlayStation Plus Koleksiyonu, PlayStation 4’ün en sevilen 20 oyununu PS Plus aboneliğiyle birlikte ücretsiz oynayabilmenizi sağlıyordu. İçinde God of War, Fallout ve Uncharted 4 gibi başarılı yapımların bulunduğu bu koleksiyon, PS 5 sahibi olan ancak oynayacak oyun bulamayanlara ilaç gibi geliyordu.

Webtekno'da yer alan habere göre, Sony tarafından yapılan bir açıklamada Ps Plus Koleksiyonunun mayıs ayında kapatılacağı açıklandı. Ancak yine de koleksiyondaki oyunlara sahip olabilirsiniz.

Sony tarafından yapılan açıklamada ve PlayStation kullanıcılarına gönderilen e-postada PlayStation Plus Koleksiyonunun 9 Mayıs 2023 tarihinde erişimden kaldırılacağı ve bu tarihten sonra koleksiyonda yer alan oyunların kütüphaneye eklenemeyeceği belirtildi. Ancak halihazırda koleksiyondaki oyunları PS5 kütüphanesine eklemiş ya da 9 Mayıs’a kadar ekleyecek kullanıcılar PS Plus abonelikleri devam ettiği sürece bu oyunlara istedikleri zaman erişebilecek.

 PlayStation Plus Koleksiyonundaki oyunlar: 

Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Bloodborne
Call of Duty: Black Ops III
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Days Gone
Detroit: Become Human
Fallout 4
Final Fantasy XV Royal Edition
God of War
Infamous Second Son
Monster Hunter World
Mortal Kombat X
Ratchet & Clank
Persona 5
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Resident Evil 7: Biohazard
Uncharted 4: A Thief's End
Until Dawn

PS Plus Koleksiyonu sona erdikten sonra yukarıda gördüğünüz oyunları kütüphanesine eklemeyen PS5 kullanıcılarıysa tüm bu oyunları oynamak için yüzlerce TL para ödemek zorunda kalacak.