WhatsApp web sürümüne 3 yeni özellik

WhatsApp web sürümüne 3 yeni özellik
Güncelleme:

WhatsApp 3 yeni özellikle karşımızıda. Twitter'dan açıklama yapan WhatsApp yeni özellikleri ve nasıl kullanılacağını görsel yardımıyla duyurdu.

Mobil dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın masaüstü sürümüne kullanıcılarının dört gözle beklediği 3 yeni özellik geldi.

İlk özellikle artık masaüstü bilgisayarda fotoğrafın üzerine yazı yapıştırabilecek, fotoğrafı düzenleyebilecek ya da yönünü değiştirebilecek, kırpabileceksiniz. Daha önce bu düzenleyici sadece mobil sürümde kullanılabiliyordu.

İkinci yeni özellik ise WhatsApp'ın artık kullanıcılara mesaj yazarken konuşma metnine uygun çıkartma (sticker) önerecek olması. Güncellemeyle insanların konuşmaları için doğru çıkartma seçeneğini bulması için sekmeler arasında gidip gelmesini engelleyerek işi kolaylaştırmak amaçlanıyor.
Kaynak: WhatsApp web sürümü için 3 yeni özellik

Üçüncü özellik ise WebWhatsApp'taki mesajların da kullanıcıların gizliliği göz önünde bulundurularak uçtan uca şifrelenmesi. WhatsApp ayrıca web sürümündeki bağlantı önizleme özelliğini de güncelleyerek kullanıcıların bağlantıya tıklamadan önce daha fazla bilgi edinmesine olanak tanıyor.