Beşiktaş’ta çöp konteynerleri yer altına alınıyor!

Beşiktaş’ta çöp konteynerleri yer altına alınıyor!
Güncelleme:

Beşiktaş Belediyesi, ilçe genelinde çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek adına çöp konteynerini yer altına alınması için çalışma başlattı. Levent, Arnavutköy ve Bebek Mahallerinde başlatılan proje tüm ilçede hayata geçirilecek. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Rıza Akpolat; “Atık yönetimini çağın gerekliliğine uygun bir şekilde yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Beşiktaş’ta Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce ilçe genelinde atık yönetimi çalışması başlatıldı. Bu kapsamda vatandaşlardan gelen talep sonucunda çöp konteynerleri hem çevre kirliliği hem de görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla yer altına alınıyor. İlk etapta Levent, Arnavutköy ve Bebek Mahalleri’nde gerçekleştirilen proje tüm ilçede zamanla hayata geçirilecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat çevre ve görüntü kirliliğinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Beşiktaş’ta çevre ve görüntü kirliliğini önlemek adına çöp konteynerlerimizi yer altına alıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle nüfusu yoğun olan mahallerimizde böyle bir talep oluşmuştu. Biz de hızlıca bunu organize etmeye başladık. Atık yönetimini çağa uygun, modern bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Arnavutköy, Bebek ve Levent Mahallerimizde bunları bitirdik ve diğer mahallerimizde de hızlıca fizibilite çalışmaları bittikten sonra uygulamaları yapılacak. Bu çalışmalar kapsamında, yer altına özel olarak tasarlanmış atık konteynerleri ile evsel atıklar bu konteynerlerde toplanmış olacak.”