İspanyol polisi sınırda katliam yaptı! Başbakan'ın açıklaması dünyayı ayağa kaldırdı

İspanyol polisi sınırda katliam yaptı! Başbakan'ın açıklaması dünyayı ayağa kaldırdı
Güncelleme:

Fas sınırından İspanya'nın toprağı olan Melilla kentine geçmeye çalışan yüzlerce göçmene, İspanyol polisi tarafından ateş açıldı. En az 37 göçmenin hayatını kaybettiği bildirilirken, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in, polisine teşekkür etmesi tepki çekti.

İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı olan ve özerk il statüsünde bulunan Melilla'ya dün Fas sınırında göçmen akını yaşandı. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre dün 2 binden fazla Afrikalı göçmeninin sınırı aşmaya çalıştığı, bu sırada yaşanan izdihamda İspanyol polisinin müdahalesiyle karşılaştığı ifade edildi.

İSPANYOL POLİSİ KATLİAM YAPTI
Göçmenlerin üzerine ateş açan İspanyol polisinin en az 37 göçmeni öldürdüğü aktarılırken, bölgeden gelen cansız beden görüntüleri sayının bu rakamın çok daha üzerinde olabileceği şeklinde yorumlandı.

BAŞBAKAN SANCHEZ'DEN SKANDAL "TEŞEKKÜR"
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez'in, İspanya'nın Kuzey Afrika'daki toprağı Melilla kentine girmeye çalışırken öldürülen göçmenleri için İspanyol polisine teşekkür etmesi dünyayı resmen ayağa kaldırdı. Sosyal medya kullanıcıları tepkilerini yaptıkları yorumlarla gösterince yaşanan olay kısa sürede Twitter'da da TT oldu.

Etiketler ispanya kaçak göç