Bayrakçılar yaşadı !

Bayrakçılar yaşadı !
Güncelleme:

Bayrak üreticileri, 1 Mayıs ve seçimler nedeniyle siparişlere yetişemiyor.

Bayrak üreticileri, yaklaşan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve genel seçimler nedeniyle aldıkları siparişlere yetişemiyor.

Bayrak, flama ve afiş talebini yoğun talep nedeniyle ikiye katlayan firmalar, üretimlerine hız verdi. Siyasi partilerin genel merkezlerinin yanı sıra milletvekili adaylarının da taleplerini karşılamaya çalışan bayrak üreticileri, eleman sayılarını artırırken siparişleri yetiştirebilmek için günde 3 vardiya çalışıyor.

Başkent'te faaliyet gösteren bir bayrak firmasının üretim sorumlusu Murat Saraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Saraç, son dönemlerde gerek 1 Mayıs, gerek genel seçimler dolayısıyla artan talep nedeniyle işlerinin oldukça yoğunlaştığını anlatarak, günde 22-23 saat çalıştıklarını söyledi.

Günde ortalama 50-70 bin bayrak ürettiklerini ifade eden Saraç, "Talep oldukça fazla. Zaman zaman 100 bin adetlik siparişler geliyor. Bu da zorlanmamıza neden oluyor" dedi.

Saraç; İstanbul, Çorum, Aksaray ve Yozgat'tan da sipariş aldıklarını, siparişler arasında posterlerin de bulunduğunu kaydetti.

Milletvekili adaylarının seçim kampanyası için yaptıkları masraflara da değinen Saraç, "Geçenlerde bir milletvekili adayı seçim için evini sattığını söyledi. Promosyon ürünleri, afiş, bayrak ve poster masraflarını bir arada düşündüğünüzde milletvekili adaylarının masrafları 50-60 bin liraya kadar çıkabiliyor" diye konuştu.

Murat Saraç, seçim tarihi yaklaştıkça daha fazla sipariş almayı beklediklerini dile getirerek, seçim nedeniyle elde edilen kazancın yılın tamamını mali açıdan rahat geçirmek açısından önemli olduğunu kaydetti.