''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı
2018 bütçesinde harçlara ekstra zam geliyor !

Merkez Bankası'nden flaş açıklama

Merkez Bankası, darbe girişimi sonrası piyasalardaki dalgalanmalara karşı önlem alınacağını duyurdu.

Merkez Bankası'nden flaş açıklama
A+ A-
Merkez Bankası, darbe girişimi sonrası piyasalarda oluşabilecek dalgalanmalara karşı, "finansal istikrarı korumaya yönelik ihtiyaç duyulacak tüm önlemler"in alınacağını duyurdu.
 
Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Finansal piyasaların etkin işleyişinin sürdürülmesi amacıyla aşağıdaki tedbirler alınmıştır" denildi ve önlemler şöyle sıralandı:
 
"Merkez Bankası tarafından bankalara gerekli likidite limitsiz olarak sağlanacaktır. Bankalara sağlanan gün içi likidite imkânının komisyon oranı sıfır olarak uygulanacaktır. Türk lirası likidite sağlamak amacıyla, ihtiyaç duyulması halinde, bankalar tarafından limitsiz tutarda teminat döviz deposu getirilebilmesine imkân tanınacaktır. Bankaların döviz deposu almak üzere de kullanabilecekleri yaklaşık 50 milyar ABD doları seviyesindeki mevcut limitleri gerektiğinde artırılabilecek ve kullanım şartlarında (teminat ve maliyet) iyileştirmeye gidilebilecektir. Merkez Bankası nezdindeki tüm piyasalar ve sistemler (Elektronik Fon Transfer ve Elektronik Menkul Kıymet Transfer) işlemler tamamlanıncaya kadar açık tutulacaktır. Piyasa derinliği ve fiyat oluşumları yakından takip edilecektir. Gerekli görülmesi halinde, finansal istikrarı korumaya yönelik ihtiyaç duyulacak tüm önlemler alınacaktır."

DHA