2 gündür aranan kadın dağlık arazide bulundu

2 gündür aranan kadın dağlık arazide bulundu
Güncelleme:

Konya'da 2 gün önce evinden çıkan ve kayıp olarak aranan Alzheimer hastası kadın, evine 5 kilometre uzaklıkta dağlık alanda bulundu.

Selçuklu ilçesi Erenköy Mahallesi Nezir Sokak'ta oturan Alzheimer hastası Durdu İ. (68), çarşamba sabahı evinden çıktı. İ.'nin kaybolduğunu anlayan ailesi, mahallede arama yaptı. Ancak bulamadılar. Aile, AFAD ve güvenlik güçlerine haber verdi. AFAD, polis ve jandarma tarafından dün yapılan çalışmalarda da İ.'nin izine rastlanılmadı. AFAD Konya İl Müdürlüğü, bu sabah yeniden 30 kişilik ekiple çalışmalara başladı. Dağlık arazide dron ile arama çalışmaları sürerken, polis ekipleri Durdu İ.’nin evine 5 kilometre uzaklıkta, Sille Mahallesi kırsalındaki kum ocağı şantiyesinde bitkin bir halde buldu. Polis ekipleri, Durdu İ.’yi sağlık kontrolü için bölgeye gelen sağlık görevlilerine teslim etti. Güçlükle yürüdüğü gözlenen İ., ambulansla hastaneye götürüldü.  

OĞLU VE KIZI BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI  

Arama çalışmalarına katılan Durdu İ.’nin çocukları da büyük sevinç yaşadı. İ.’nin kızı Havva T. İle oğlu Adem İ. annelerini bulan polis ekiplerine teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. İkinci bayram yaşadıklarını ifade eden Durdu İ.’nin oğlu Adem İ., “Dünyanın en güzel şeyi insanın annesini bulması. Bayram öncesi ikinci bir bayram yaşamış olduk. 2 gündür öldük öldük dirildik. Umudumuzu yitirmedik ve annemizi bulduk” dedi.

DHA

Etiketler konya alzheimer