Başına çekiç vurularak öldürülmüştü

Başına çekiç vurularak öldürülmüştü
Güncelleme:

İzmir'de eski kocası tarafından başına çekiç vurularak hayatını kaybeden kadının ölümüyle ilgili davanın ikincisi celsesi İzmir'de görüldü.

İzmir'in Dikili ilçesinde boşandığı eski eşi tarafından başına çekiç vurularak öldürülen Işık İkizoğlu'nun ölümüyle ilgili davanın ikinci celsesi Bergama’da görüldü.

Bergama Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Yahya Cengiz Küçük'ün yargılanmasına devam edildi.

Duruşma öncesi Dikili’de protesto gösterisi yapıldı. Dikili Kadın Platformu tarafından Atatürk Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında kadın cinayetleri kınandı. 'Erkek adalet değil gerçek adalet' yazılı pankart açıldı. Yapılan basın açıklamasının ardından Işık İkizoğlu'nun ablası Başak İkizoğlu da kardeşi için yazdığı şiiri okudu. İkizoğlu, “Adaletin yerini bulmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Geride kalan kız çocuğunun güçlü bir kadın olmasını istiyorum. Bundan sonra koruma isteyen kadınların daha sıkı korunmasını ve bundan sonra canlar yanmasın istiyorum. Acımız büyük” dedi.

Sanık Yahya Cengiz Küçük'ün hazır bulunduğu duruşmada mahkeme heyeti tanıkları dinledi. Duruşma, gerekli araştırma ve eksikliklerin giderilmesi için 1 Mart 2018 tarihine ertelendi.

Duruşmayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Vekili Avukat Pınar Melli, İzmir Barosu'na bağlı Avukat Gülce Mutoğlu Kılavuz, Avukat Rahile Horzum, Işık İkizoğlu'nun annesi Füsun İkizoğlu ve ablası Başak İkizoğlu izledi.

Etiketler izmir dava çekiç