Büyükçekmece'de düşen uçağın pilotu yaşamını yitirdi

Güncelleme:

Dün İstanbul Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağından yaralı olarak kurtulan pilot hayatını kaybetti.

Dün İstanbul Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağından yaralı olarak kurtulan pilot hayatını kaybetti.             

Dün İstanbul Hezarfen Havaalanı'ndan kalkan eğitim uçağı Büyükçekmece'de boş bir araziye düştü. Uçağı Özyeğin Üniversitesi pilotaj lisans öğrencisi Beytullah Nart'ın kullandığı ve tek başına uçtuğu öğrenildi. Yaralanan Nart hastanede tedavi altına alındı.

Uçağın içindeki öğrenci pilot, bulunduğu kabine sıkıştı. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Uzun uğraşlar sonunda çıkartılan pilota sağlık ekipleri ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Özyeğin Üniversitesi pilotaj lisans öğrencisi olan Beytullah Nart ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Nart’ın belinde ve vücudunda kırıklar olduğu öğrenilmişti.

Ancak acı haber bugün geldi. Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağından yaralı olarak kurtarılıp hastaneye kaldırılan pilot Beytullah Nart hayatını kaybetti.

İstanbul'da eğitim uçağı düştü! İşte ilk görüntüler...İstanbul'daki eğitim uçağı yere çakıldı / FOTO-GALERİ

KAZANIN NEDENİ MOTOR ARIZASI

Bir görgü tanığı “Manevra yapmasaydı, TEM otoyoluna çakılacaktı” dedi. İstanbul Valiliği’nden kazayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından bugün saat 10.56'da havalanan özel bir havayolu şirketine ait eğitim uçağı, alınan ilk bilgilere göre motor arızası nedeniyle inişe geçtiği sırada saat 11.05'te havalimanı yakınlarında düşmüştür. Olay yerine hemen güvenlik, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilerek, uçağın pilotaj lisans öğrencisi yaralı olarak kurtarılmıştır. Olay yerine tekerlekli araçlarla ulaşımın mümkün olmaması nedeniyle ambulans helikopter sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.”


                                   

Seçiniz...