3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Çatışma çıktı ! 80 IŞİD'li öldürüldü !

IŞİD2li Musul çevresinde girilen çatışmada 80 militanın öldürüldüğü açıklandı.

Çatışma çıktı ! 80 IŞİD'li öldürüldü !
A+ A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Güvenlik Ajansı, terör örgütü IŞİD'in Musul çevresinde düzenlediği saldırılar sonucu çıkan çatışmada 80 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, terör örgütü IŞİD'in Musul çevresinde düzenlediği saldırılar sonucu çıkan çatışmada 80 militanın öldürüldüğünü açıkladı.
 
Güvenlik Ajansının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, terör örgütü IŞİD'in, sabahın erken saatlerinden itibaren Peşmerge güçlerini hedef alan saldırılarına karşılık verildiği belirtildi. Çıkan çatışmalarda 80 IŞİD militanının öldürüldüğü, örgüte ait 25 aracın da imha edildiği kaydedildi.
 
Açıklamada, "Terör örgütü IŞİD sabahın erken saatlerinde bomba yüklü üç araçla Musul'un kuzeyindeki Muskelat ve Tılskof cephelerine saldırarak ele geçirdi. Daha sonra Peşmerge güçleri Muskelat'ı geri alıp, Tılskof'u ise kuşatmayı başardı." denildi.
 
IŞİD'in saldırılarının püskürtülmesi için uluslararası koalisyon güçlerinin de savaş uçaklarıyla Peşmerge'ye destek verdiği belirtildi.