Cinsel istismar davasında rezalet içinde rezalet!

Cinsel istismar davasında rezalet içinde rezalet!
Güncelleme:

Mardin'de S.E. (40), ayrıldığı dini nikahlı eşi H.Ö. (19), kendisine 16 yaşındayken cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olunca tutuklandı. S.E.'nin resmi nikahlı eşi, avukatlarına, H.Ö'nün annesi ve 15 yaşındaki kız kardeşi M.B.Ö ile yaşadığı cinsel içerikli görüntüleri teslim etti. M.B.Ö. koruma altına alınırken, gözaltına alınan H.Ö. ve annesi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Mardin’de bir işletmede aşçı olarak çalışan evli ve 8 çocuk babası S.E. iddiaya göre geçen yıl mart ayında işletmenin sahibi Ş.Ö.’nün isteğiyle kızı H.Ö. ile dini nikahla evlendi. H.Ö. ve S.E., yaşanan tartışmanın ardından bir süre sonra ayrıldı. Ayrılığın ardından H., annesi Ş.Ö. ile birlikte polise giderek, 16 yaşındayken S.E.’nin cinsel istismarına uğradığını iddia edip, şikayetçi oldu. Temmuz ayında gözaltına alınan S.E., ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklandı.

Olayın ardından S.E.’nin resmi nikahlı eşi, H.Ö.’nün annesi Ş.Ö. ve 15 yaşındaki kız kardeşi M.B.Ö. ile yaşadığı cinsel içerikli görüntüleri avukatları Gurbet Bilbay’a teslim etti. Bilbay’ın şikayetçi olması üzerine görüntüleri izleyen ekipler, H. ve annesi Ş.Ö.’yü gözaltına alındı. Anne ve kızı ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 15 yaşındaki M.B.Ö. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alarak yurda yerleştirdi. Olayla ilgili soruşturma sürerken ailenin 10 yaşındaki ismi öğrenilemeyen kız çocuklarının da korumaya alınması için çalışmalar devam ediyor.

‘ASIL SUÇLULARIN TUTUKLANMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’

Avukat Gurbet Bilbay, anne ile kızın çıkar çatışmasından kaynaklı müvekkilinin cinsel istismar iddiasıyla tutuklandığını söyledi. Bilbay, “Olayın seyrini değiştirecek önemi bulgular ve deliller elde ettik. Çocuk Şube Müdürlüğü ekibiyle beraber sıkı bir çalışmayla asıl iddiada bulunan anne ve kızın ifadesine başvuruldu. Büyük ihtimalle ilk duruşmada da müvekkilimi tahliye edeceğiz. Adalete güveniyoruz, asıl suçluların tutuklanması için elimizden geleni yapacağız” dedi. 

DHA