Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı

Eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde attı
Güncelleme:

Konya'da sözleşmeli er Sabit T., 1.5 yıl önce ayrıldığı nişanlısının yüzüne kimyasal madde atarak yaraladı. Olay sonrası yakalanan zanlı tutuklandı.

Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal madde atarak yaralayan zanlı tutuklandı.

Olay, geçtiğimiz 19 Haziran'da Çumra İlçesinde yaşandı. İddiaya göre, Merve K.'in evine gelen yaklaşık 1,5 yıl önce ayrıldığı nişanlısı Sözleşmeli Er  Sabit T., kendini görevli gibi tanıtıp su tesisatına bakacağını söyleyerek kapıyı açtırdı.

T., elinde bulunan pet şişe içerisindeki yanıcı kimyasal maddeyi K.'in yüzüne fırlattı. Yüzünde ve vücudundaki yanıklarla ağır şekilde yaralanan K., Konya Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sonrası kaçan Sabit T., Ilgın ilçesinde polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. T., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"SU ŞİŞESİNDE SARI BİR SIVI VARDI"

Ayrıldığı süre boyunca neredeyse her gün tehditler aldığını söyleyen Merve K., "Olaydan 3-4 gün öncesine kadar 'hayatını karartacağım' diyerek tehdit ediyordu. Korkudan karakola giderek 90 günlük uzaklaştırma kararı aldım" dedi.

K., "Pazar günü işten çıkıp eve geldim. Aradan yarım saat geçtikten sonra ısrarla kapı çaldı. 'Kim o' diye seslendim. Ses vermeyince tekrar bağırdım. 'Su saatine bakacağız abla' dedi. Önce su saatini açıp sonra da kapıyı açtım. Elinde su şişesi içerisinde bulunan sarı bir sıvı vardı. Onu suratıma doğru fırlattı. Ondan sonrasını da hatırlamıyorum" diye konuştu.

DAHA ÖNCEDEN CEZA ALMIŞ

Merve K.'in avukatı Aycan Ceylan ise saldırganın uzun süredir tehditlerine devam ettiğini söyledi. Ceylan, tehdit ve şantaj nedeniyle zanlının daha önceden 10 ay hapis ve 80 lira para cezası aldığını ancak bu cezanın ertelendiğini belirtti.

DHA

Etiketler konya nişanlı