Hatay'daki yangında korkunç detay: ''Gel gel burada şenlik var!''

Hatay'ın Belen ilçesinde başlayıp 3 ilçede yerleşim yerlerine sıçrayan yangınla ilgili detaylar ortaya çıktı. İlçede yaşayan Emine Özdemir, can havliyle dışarı çıkarken iki gencin telefon konuşmasına şahit olduğunu belirterek, ''Yakanları göremedim ama o iki genç telefonda birine ‘Gel gel burada şenlik var’ dedi.'' diye konuştu.

A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Hatay'daki yangından yürek burkan görüntüler Hatay'daki yangından yürek burkan görüntüler

Kentte 9 Ekim'de Belen ilçesinde saat 10.15 sıralarında ormanlık alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle ilçedeki yerleşim yerine sıçradı. Burada bulunan İssume, Müftüler, Fatih ve Sarımazı mahallelerini etkileyen yangın daha sonra İskenderun ve Arsuz ilçesindeki birkaç mahalleye de zarar verdi. Evleri yanan vatandaşlar ve risk bölgesinde oturan mahalle sakinleri güvenlik güçleri tarafından tahliye edildi. Yangında can kaybı yaşanmazken zarar gören bölgelerdeki hasar tespit çalışmaları dün akşam yangının kontrol altına alınmasıyla başladı. Dün bölgeye gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının tamamen kontrol altına alındığını ve gereken tüm çalışmaların ivedilikle yürütüldüğünü kaydetti.

İKİ GENÇ TELEFONLA KONUŞURKEN “GEL GEL BURADA ŞENLİK VAR” DEDİ

Belen ilçesindeki Fatih Mahallesi Petek Sitesi sakinlerinden Emine Özdemir (62), yangının bir andan büyüdüğünü ve evinin balkonuna sıçradığını söyledi. Oğlunun yardımıyla canını kurtarmayı başardığını kaydeden Özdemir, dışarı çıkarken iki gencin telefonla konuşmasına şahit olduğunu belirterek, “Yakanları göremedim ama o iki genç telefonda birine ‘Gel gel burada şenlik var’ dedi. O an polise söylemek aklıma gelmedi. Bizim burada torunlarımızın geleceği yandı. Çok kötüyüz” diye konuştu.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Yangının ardından ekiplerin hasar tespit çalışmaları başladı. Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD, defterdarlık ile Belen Belediyesi ekipleri, ilçeye bağlı Fatih Mahallesi Petek Sitesi'nde yangından zarar gören yerleşim yerlerini tek tek gezerek, not aldı.

İşte Hatay'ı yakan o hainler! Önce yangını izledi, sonra suçüstü yakalandıİşte Hatay'ı yakan o hainler! Önce yangını izledi, sonra suçüstü yakalandı

Hatay dün gece uyumadı! Sokakta nöbet tuttularHatay dün gece uyumadı! Sokakta nöbet tuttular

Hatay'daki yangından yürek burkan görüntülerHatay'daki yangından yürek burkan görüntüler