Müge Anlı'da şok itiraf: Kayıptı, eşi cinayeti itiraf etti

Müge Anlı'da şok itiraf: Kayıptı, eşi cinayeti itiraf etti
Güncelleme:

ATV ekranlarının gündüz kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te eşini öldürmekle suçlanan zanlı suçunu itiraf etti.

Konya'nın Akşehir ilçesinden Temmuz'da şüpheli bir şekilde ortadan kaybolan B.K.'ın cinayete kurban gittiği düşünülüyordu.

Üç aydan fazla süredir aranan B.K.'ın ölümünde tek şüpheli olan T.K. dün gözaltına alındı. Eşini elleriyle boğduğunu itiraf eden cani koca "Yuvarladım attım aşağıya!" ifadesini kullandı. 

 Olay, 6 Temmuz tarihinde yaşandı. Konya'nın Akşehir ilçesinde yaşayan ve kiraz bahçelerinde işçi olarak çalışan B.K.'ın kayıplara karışmasının ardından eşi T.K., 7 Temmuz'da emniyete gitti. Kılıç, eşinden haber alamadığını belirtip kayıp başvurusunda bulundu. B.K.'ın ailesi ise Müge Anlı'dan kızlarının bulunması için yardım istedi.

Eşinin kayıp olmasının ardından pavyona gidip eğlendiği ortaya çıkan T.K.'ın, kızına ise "Annen, kamyoncuya kaçtı." dediği öğrenildi. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yer alan iddiaları yalanlayan T.K., olaya ilişkin tek şüpheli konumundaydı.

B.K.'ın annesi S.E., damadının dizlerine kapanarak "Tayfur, kızımın nerede olduğunu biliyorsun. Kızım çocuklarını bırakıp gitmezdi. Kızıma ne yaptın? Ne olur söyle, bulalım kızımı. Benim ciğerim yanıyor" diyerek yalvardı. T.K. ise kayınvalidesinin sözleri üzerine 'Bilmiyorum. Bilsem söylerim." yanıtını verdi.

Öte yandan Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli kayıp olayı ile ilgili çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü. Müge Anlı, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yapılan çalışmalar sonucunda otobüsle Akşehir'e dönen T.K.'ı gözaltına aldığını açıkladı. Olaya ilişkin yapılan açıklamada T.K.'ın annesi A.K. ve babası A.K'nin de şüphe üzerine gözaltına aldığı bilgisi paylaşıldı.

Şüpheli koca T.K., sorgusunda eşini öldürdüğünü itiraf etti. Katil zanlısı kocanın, eşini boğarak öldürdükten sonra cesedi uçurumdan attığı öğrenildi.

Sağlık kontrolünden geçirilen T.K. basın mensuplarının soruları üzerine olayın namus meselesi olduğunu ve pişmanlık duyduğunu söyledi.

 B.K.'ı öldürdüğü ortaya çıkan katil zanlısı koca T.K., cinayeti itiraf ettikten sonra geniş güvenlik önlemleri altında önce cinayetin işlendiği eve, daha sonra da eşinin cesedini attığı Isparta yolundaki cankurtaran mevkiine götürüldü.

Katil zanlısı Cumhuriyet Savcısı eşliğinde cesedi nasıl getirip, attığını anlattı. Ekiplerin B.K.'ın cesedini arama çalışmaları devam ediyor.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.