''Sana bir daha el kaldırırsam beni öldür'' diyen sevgilisini öldürdü

''Sana bir daha el kaldırırsam beni öldür'' diyen sevgilisini öldürdü
Güncelleme:

Bursa'da sevgilisi T.D.'yi öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Kazakistan uyruklu kadın, sürekli şiddete maruz kaldığını belirterek, sevgilisinin ''Sana bir daha el kaldırırsam beni öldür'' dediğini öne sürdü.

Türkiye'ye 2019'da gelen ve Bursa'da alkollü restoranda garson olarak işe başlayan Kazakistan uyruklu I.F. (30), işletme sahibi T.D. (39) ile sevgili oldu. F. ile D., Yıldırım ilçesindeki kiralık evde birlikte yaşamaya başladı. F., 8 Ağustos'ta ailesini görmek için gittiği Kazakistan'dan Bursa'ya geri döndü. Aynı evi paylaştığı D.'nin cep telefonunu kontrol eden F., sevgilisinin en yakın arkadaşı ile kendisini aldattığını öğrendi. İkili arasında tartışma çıktı. İddiaya göre; T.D., sevgilisini darbetmeye başladı. Bu sırada F. de mutfaktan aldığı bıçak ile D.'yi bıçakladı. Kalbinden bıçaklanan D. kanlar içinde yere yığılırken, şoke olup, çığlık atan kadın çevredekilerden yardım istedi. İhbarla bölgeye çok sayıda ekip gönderildi. T.D.'nin hayatını kaybettiği belirlendi, gözaltına alınan I.F. tutuklandı.

'SİNİRLENİP, KAFAMA VURMAYA BAŞLADI'

I.F. hakkında 'kasten öldürmek' suçlaması ile Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis istemi ile dava açıldı. İddianamede, sanık F.'nin ifadesi doğrultusunda, cinayeti öldürülme korkusu nedeniyle işlediğine dikkat çekildi. F.'nin "T. ile sevgiliydik. Kazakistan'a, ailemin yanına tatile gitmiştim. Bir süre sonra tekrar Türkiye'ye döndüm. Bir gece T.'dan şüphelenip, telefonunu karıştırdım. T.'ın en yakın arkadaşım ile beni aldattığını gördüm" şeklindeki ifadesine yer verildi. F., ifadesinde cinayeti işledikten sonra polise teslim olduğunu, tüm bunları kendisini korumak için yaptığını belirterek, "T., cep telefonunu karıştırdığımı öğrenince çılgına döndü. O anda çok korktum. T., telefonunu kurcaladığım için sinirlenip, kafama vurmaya başladı. Kendimi savunmak için mutfaktan bıçağı alıp, salladım. Öldürme kastım yoktu" dedi.

'SARHOŞ GELİP, BANA ŞİDDET UYGULUYORDU'

I.F.'in yargılanmasına, Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Tutuklu sanık ile taraf avukatlarının katıldığı duruşmada, öldürülen T.D.'in kardeşleri ve annesi de hazır bulundu. Mahkemedeki ifadesinde, T.D.'in kendisine sürekli şiddet uyguladığını ve öldürme kastı ile hareket etmediğini söyleyen F., "T. ile 31 Mayıs 2023 tarihinde tanıştık. Bir süre sonra T.'ın işlettiği kulüpte çalışmaya başladım. T., beni bir otele yerleştirdi. Sürekli eve sarhoş gelip, bana şiddet uyguluyordu. Bir süre sonra T. bana bir apart daire tuttu. Orada birlikte yaşamaya devam ettik. Beni sürekli darbediyordu. Ona artık bu ilişkiye devam edemeyeceğimi ve kendi ülkeme geri döneceğimi söyleyip, Kazakistan'a döndüm. Bir süre sonra beni arayıp, bilet aldığını ve geri dönmemi istedi. Bir daha bana el kaldırmayacağını söyleyerek, 'Sana bir daha el kaldırırsam beni öldür' dedi. Evleneceğimizi ve mutlu bir hayatımız olacağını söyledi" dedi.

'BENİ EN YAKIN ARKADAŞIM İLE ALDATTIĞINI ÖĞRENDİM'

T.D.'in kendisini en yakın arkadaşı ile aldattığını söyleyen F., "Beni en yakın arkadaşım ile aldattığını öğrendim, çılgına döndüm. Bir sabah T. uyurken cep telefonunu karıştırmaya başladım. Mutfağa gelip, elimde cep telefonunu gördü. 'Neden cep telefonumu karıştırıyorsun?' diye bana bağırdı. Bana vurduktan sonra mutfak tezgahının üstüne düştüm. T., eline ekmek bıçağını aldı. Bir yandan da benim elimi tutuyordu. Ben de kendisini ittirdim. Her şey çok hızlı gelişti. Bıçağın elime nasıl geçtiğini hatırlamıyorum. Hırıltı çıkardığını görünce, yardım istemek için sokağa çıktım. Çok pişmanım. Onu seviyordum öldürme kastım yoktu" diye konuştu. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi. 

DHA

Etiketler bursa cinayet sevgili