Şort giyen komşusuna dehşeti yaşattı

Şort giyen komşusuna dehşeti yaşattı
Güncelleme:

Antalya'da, üniversitesi öğrencisi Elif Ülkü E., şortla çöp atmaya çıktığı için komşusu tarafından darp edildi. Gözaltına alınan saldırgan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Olay, 11 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında Düdenbaşı Mahallesi'nde meydana geldi. 4 katlı bir apartmanın giriş katında ailesiyle oturan üniversite 1’inci sınıf öğrencisi Elif Ülkü E., sahurdan sonra şortla çöp atmaya çıktığı sırada 4'üncü katta oturan komşusu Mahsun T. ile karşılaştı. Mahsun T., genç kadına iddiaya göre, "O.. musun, niye böyle giyiniyorsun?" diyerek sözlü saldırıda bulundu.

E. ise Mahsun T.'ye "Sana mı soracağım" diyerek tepki gösterdi. Tartışmanın büyümesi üzerine Mahsun T., E.'na saldırdı. Mahsun T.'ın saçından tutup yerde sürükleyerek darbettiği E., çığlıklarını duyan yakınları tarafından kurtarıldı. E.'nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun T., ifadesinde Elif Ülkü E.'ye saldırmadığını öne sürdü. Mahsun T., "Otomobilime tekme atarak zarar verdi. Ben de bu yüzden saçını tuttum" dedi. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Mahsun T., uzaklaştırma kararı verilerek adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Elif Ülkü E., yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki göstererek, E.’ye destek mesajları gönderdi.

ARKADAŞININ EVİNDE KALIYOR

Şu an bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Elif Ülkü E., hala olayın şokunu atlatamadığını ve evine gidemediğini aktardı. Olay anının anlatan E., "Ailemle birlikte sahur yaptık. Sabaha karşı 04.00 sıralarıydı. Sahur sonrası üzerimde şortumla çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteynere gittim. Dönüşte aynı binada oturduğum Mahsun T. önce dik dik baktı. 'Neden bakıyorsun?' deyince 'O.. musun, niye böyle giyiniyorsun. Bizim mahallede böyle şeyler olmaz' dedi. 'Sana mı soracağım, istediğimi giyerim' deyince de üzerime saldırdı. Saçımdan tuttu, dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçımdan sürükledi. Ben de canım yandığı için ayağımda bulunan terlikle arabasına tekme attım. Daha sonra ailem gelince, kavga son buldu. Polis merkezine gidip, şikayetçi olduk. 'Darp' ve 'hakaret' suçundan ifadesi alındı. Daha sonra duyduğum kadarıyla adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış" diye konuştu.

Olayın peşini bırakmayacağını ifade eden Elif Ülkü E., "Ceza almasını istiyorum. Bu böyle bitmeyecek" dedi.

 

DHA

Etiketler antalya şort