Tekirdağ'daki çocuk istismarı rezaleti büyüyor!

Tekirdağ'daki çocuk istismarı rezaleti büyüyor!
Güncelleme:

Tekirdağ'da, 15 yaşındaki kız kardeşini birlikte yaşadığı iş adamı İrfan P.'nin istismar etmesine para karşılığı aracılık ettiği iddiasıyla tutuklanan Hilal K.'nin, 3 kıza da 200-300 TL tutarında para gönderttiği ortaya çıktı.

Tekirdağ Cumhuriyet Savcılığı, Hilal Karadağ ve üç kızın banka hesaplarını incelemeye aldı. Olayın ortaya çıkması üzerine İrfan P. ve birlikte yaşadığı iddia edilen Hilal K. geçtiğimiz 8 Mart tarihinde tutuklanmıştı. İrfan P.'nin, polis ve savcılık ifadelerinde susma hakkını kullandığı belirtildi.

DHA muhabirlerin ulaştığı tanık ifadelerine göre; İrfan P.’nin çalışanı Ö.C., “Zorlama ve fuhuşa aracılık'la suçlanan Hilal K.’yi patronunun sevgilisi olarak bildiğini belirterek şunları söyledi: “Yaklaşık 2 yıldır beraberler. İrfan Bey zaman zaman Hilal K.’ye para göndermemi söylerdi. Ben de kendisine ATM yoluyla 300-500 TL gibi paralar gönderirdim. Hilal K. arkadaşları Y.A., S.D. ve E.K. isimli kişilere yardım amaçlı para göndermemi isterdi. Ben de İrfan P.’nin bilgisi dahilinde 200-300 TL gibi paraları yardım amaçlı gönderirdim. Hilal K. ile patronumun sevgili olduklarını biliyorum ama diğer kişilerle ilişkisi olduğunu duymadım, görmedim” dedi.

“GÖNÜL İLİŞKİM OLMADI”

İrfan P.’nin çalışanı Ö.C. tarafından zaman zaman para gönderildiği iddia edilen 3 kişiden Y.A.’nın da soruşturma kapsamında ifadesi alındı. İrfan P. ile arkadaşı Hilal K. aracılığıyla tanıştığını anlatan Y.A., S.D. ve E.K.’nın da ortak arkadaşları olduğunu belirtti. Y.A. ifadesinde şunları söyledi; “İrfan P. ile arkadaşım Hilal’in iki yıla yakın bir gönül ilişkilerinin olduğunu bilirim. Benim İrfan P. ile herhangi bir gönül ilişkim olmadı, olamaz. S.D. ve E.K. da Hilal’in İrfan Beyle ilişkisini bildikleri için kendisini tanır. C.N.K.’nın İrfan P. ile ilişkisinin olacağını tahmin etmiyorum, kızın yaşı küçük, ayrıca ablası Hilal’in zaten bir ilişkisi var. Zaten sevgili oldukları için İrfan Bey Hilal’e zaman zaman para gönderirdi.”

12 YAŞINDA DA CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDI

Soruşturma dosyasına, mağdur kız çocuğu C.N.K.’nın 12 yaşında da cinsel istismara maruz kaldığı bilgisi girdi. Çorlu Kadın Danışma Merkezi’nde psikolog olarak görev yapan E.A.' nın dosyaya giren ifadesinde, mağdur kız çocuğunun ergenlik problemleri nedeniyle psikolojik destek talebiyle merkeze geldiği ve cinsel istismara uğradığını açıkladığı öğrenildi. E.A.’nın dosyaya giren ifadesi şöyle; “C.N.K. 29 Ocak 2020 tarihinde annesi N.G. ile birlikte geldi. Anne N.G. bana, Aydın Didim’de yaşadıklarını, kızı C.N.K.’nın ergenlik evresinin sorunlu geçtiğini, agresif tavırlar sergilediğini, evde disiplinle ilgili problemler yaşadıklarını, bu konuda yardım talep ettiğini belirtti. Daha sonra kızı C.N.K. ile görüşme sağladım. C.N.K. bana ailesi ile paylaşamadığı bir durumunun olduğunu, bunu ailesiyle paylaşsa bile kendisine inanmayacaklarından bahsetti. Bu özel durumu benimle paylaşabileceğini belirttikten sonra 12 yaşlarındayken Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde kurs gördüğünü, soyadını hatırlamadığı Abdullah isimli bir eğitmenin kendisine tecavüz ettiğini, bunu kimseyle paylaşamadığını söyledi. Ben de kendisine bu durumu ailesi ve adli makamlarla paylaşmak gerektiğini söyledim. Adli sürecin başlaması için 30 Ocak 2020 günü Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na durumu ilettik” dedi.

DHA