4 işçinin hayatını kaybettiği fabrikanın sahibi konuştu!

Sakarya'da yaşanan patlama sonucu 4 kişinin öldüğü, 3 kişinin de hala arandığı havai fişek fabrikasının sahibi Yaşar Coşkun sessizliğini bozdu.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Sakarya'da patlamanın olduğu alandaki hasar havadan görüntülendi Sakarya'da patlamanın olduğu alandaki hasar havadan görüntülendi

Ramazan topları ve havai fişek üreten Sakarya Hendek'teki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda dün bilinmeyen bir nedenle patlama oldu. Enkaza dönen fabrikada yangın çıktı. 4 işçi öldü, 3 işçi aranıyor, 114'ü de yaralandı. Bakanlar hemen bölgeye gitti. Yakınlarını kaybedenler gözyaşlarına boğuldu.

Fabrikanın Genel Müdürü Yaşar Coşkun aynı zamanda MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı. Coşkun, 2009, 2011 ve 2014’te patlamanın meydana geldiği fabrikanın ”Avrupa’nın en büyük ve en güvenli havai fişek fabrikası” olduğunu söylemişti.

Denetimleri sürekli yapılan bir fabrika olduklarını iddia eden Coşkun, “İncelemeler yapıldıktan sonra daha detaylı bilgilendirme yapılacak. İfade ettiğim gibi önceliğimiz kayıplarımızın bulunması. İnşallah sağ salim ulaşılır 3 çalışanımıza” diye konuştu.

Sakarya'da patlamanın olduğu alandaki hasar havadan görüntülendiSakarya'da patlamanın olduğu alandaki hasar havadan görüntülendi

OĞLU İLE BALDIZININ OĞLU DA YARALANMIŞ

Patlamada, Yaşar Coşkun’un oğlu Hüseyin Can Coşkun ellerinden, baldızının oğlu Ahmet Çağırıcı’nın ise vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News