Canlı yayında bağış miktarını açıklamayan Tansu Çiller olay oldu

Canlı yayında bağış miktarını açıklamayan Tansu Çiller olay oldu
Güncelleme:

Depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına katılan eski başbakan Tansu Çiller, bağış miktarını açıklamadan programdan ayrıldı. Sosyal medyada gündem olan olayın ardından sunucu Nazlı Çelik duruma açıklık getirerek, ''Sayın Çiller bu kampanyaya 1 milyon TL bağışta bulundu'' dedi.

Türkiye'nin yüreğinde derin yaralar açan deprem felaketinin ardından tüm TV kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Birçok kurum, kişi ve şirket depremzedeler için yardımda bulundu.

TANSU ÇİLLER DE YAYINA KATILDI
Yayına eski Başbakan Tansu Çiller'de katıldı. Bir kadın ve anne olarak konuşma yaptığını duyuran Tansu Çiller, "Çıplak eller ile enkazın birçok kazıntısını atan, toprağını kazarak birbirine ulaşması, çözüm üretebilmesi o kadar etkileyici ki büyük bir güç bu birliktelikler. Bizim bunu aşacağımızı düşünüyorum, biliyorum. Bu güç benim umudum oldu umarım milletimin de umudu olacaktır." dedi.

BAĞIŞ MİKTARINI AÇIKLAYAMADAN TELEFON KAPANDI
Çiller, uzun uzun konuştuktan sonra bağış miktarını açıklayamadan telefon kapandı. Bu durum sosyal medyada kısa süre içinde TT oldu. Birçok kişi Çiller'e yardım yardım yapmadığı için tepki gösterdi.

NAZLI ÇELİK DURUMA AÇIKLIK GETİRDİ
Yanlış anlama sonrası programın sunucularından Nazlı Çelik duruma açıklık getirdi. Çelik, "Yaptığı meblağı açıklayacağı esnada bağlantı kesilmişti. Söylemek istediği bir kaç cümleyi iletemediğini belirtti. Sayın Çiller bu kampanyaya 1 milyon TL bağışta bulunduğunu açıkladı." ifadelerini kullandı.