Canlı yayındaki tartışmasıyla olay olan Prof. Dr. Çilingiroğlu kovuldu

Güncelleme:

Habertürk'te yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin son gelişmelerin değerlendirildiği programda yaşanan tartışmayla gündeme gelen Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi tarafından kovulduğunu açıkladı.

Habertürk'te yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin son gelişmelerin değerlendirildiği programda yaşanan tartışmayla gündeme gelen, çalışmalarını ABD'de sürdüren Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniversitesi tarafından kovulduğunu açıkladı.

Geçen akşam Habertürk canlı yayınında viürüsün yakın zamanda sona ermeyeceğini söyleyen Çilingiroğlu, "Millet balık avlıyor. Dünya Sağlık Örgütü'ndeki rakamı bilmiyorsunuz. İnsanlar sadece koronavirüsten değil, kalp krizinden ölüyor. Giriyor mu peki bu DSÖ'nün şeyine? Ben ne dediğini bilen bir bilim insanıyım" demiş, sözünün sürekli kesildiğini öne sürerek sinirlenmişti.

Bunun üzerine Didem Arslan Yılmaz, Çilingiroğlu'na tepki göstermişti. Yılmaz, "Bu bir tartışma programı. Yayına dönerseniz ne kadar konuştuğunuzu göreceksiniz. Ben size çok saygı duyuyorum ama siz de onlara saygı duyun" demişti.

CNN Türk’ün canlı yayınında kendisine gelen bir mail ile işine son verildiğini belirten Çilingiroğlu şu ifadeleri kullandı:

"Koç Üniversitesi benim iş akdime son verildiğini bir maille bana bildirdi. Gerekçesi yayına izinsiz çıkmak. Ben hiç birkimseye ihtiyacım yok. Koç Üniversitesi'ne çok emeğim geçti. Koç Üniversitesi'nin adının dünyada saygın yerlere gelmesi için elimden geleni yaptım. Yayınlarıma koydum üniversitenin adını. Beni atsan ne olur atmasan ne olur. Benim sana ihtiyacım yok"

Habertürk canlı yayınında olay! Prof. Çilingiroğlu yayını terk ettiHabertürk canlı yayınında olay! Prof. Çilingiroğlu yayını terk etti

Didem Arslan Yılmaz'dan yeni açıklamaDidem Arslan Yılmaz'dan yeni açıklama

YAYINDAN 4 GÜN ÖNCE GÖREVDEN ALINMIŞ

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nun, söz konusu yayından 4 gün önce Koç Üniversitesi tarafından görevden alındığı iddia edildi. 

Gazeteci Ersoy Dede, Koç Üniveristesi'nin 27 Mart 2020 tarihinde Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'na gönderdiği görevden alınma yazısını "Öyle anlaşılıyor ki Sn. Çilingiroğlu canlı yayında değil, yayından dört gün önce görevden alınmış. Ve öyle anlaşılıyor ki vatansever olduğu için değil, başka bir üniversitede göreve başladığı için.. yani ne gerek vardı insanlara bu pozu yapmaya?! Seven yine severdi seni be hocam" notuyla paylaştı.

Canlı yayındaki tartışmasıyla olay olan Prof. Dr. Çilingiroğlu kovuldu - Resim : 3

Seçiniz...