Cumhuriyet ve laiklik düşmanı bir ''hoca'' daha

Güncelleme:

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı açıklamalar yapan hocalara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyada “Erdal Sadi Hoca” olarak bilinen bir kişi "Yerin dibine batsın laik sistem. Ama o da yıkılacak. Hilafet gelecek" dedi.

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı açıklamalar yapan hocalara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyada “Erdal Sadi Hoca” olarak bilinen bir kişinin geçen aylarda yaptığı bir konuşmada sarf ettiği sözler büyük tepki çekti. 

Cumhuriyet'ten Şevval Aydoğan'ın haberine göre Erdal Sadi, cemaatine yaptığı konuşmada, “Hoşlarına gitmiyor çünkü. Onların rahat yaşamlarına karışıyoruz ya, Kuran geldiği zaman af buyurun hayvanlar gibi dışarıda çiftleşemeyecekler ya, rahat rahat içip eğlenemeyecekler ya bundan korkuyorlar. Zıkkımın dibini iç. İçiyorsun zaten karışan mı var? Karını kızını çıplak dolaştırıyorsun, zina serbest istediğin kadınla düşüp kalkıyorsun. Karışsan sen suç işlemiş oluyorsun” dedi. 

Sadi şu sözlerle devam etti:

“Sistemin değişmesi lazım arkadaşlar.Yerin dibine batsın laik sistem. Bir Müslüman laik olamaz. Ama (sistem) Allah’ın izniyle o da yıkılacak. Devletin dini yine İslam olacak. Anayasaya yine İslam kanunları gelecek. Hilafet sancağı buradan düştü. Allah’ın izniyle yine İstanbul’dan kalkacak.”  

 

Cumhuriyet