Enver Aysever'in başörtüsü tweet'i olay oldu

Enver Aysever'in Türkiye ile İsveç arasında oynanan milli maç öncesi başörtülü çocuklar için attığı tweet olay oldu.

Enver Aysever'in başörtüsü tweet'i olay oldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

A Milli Takımımız, Euro 2016 öncesi özel maçta Antalya'da İsveç'i ağırladı.

Karşılaşmaya da her iki ülke takımının futbolcuları 22 Suriyeli çocukla birlikte çıkarken, Türkiye A Milli Takım oyuncuları üzerinde "Vatan Bölünmez" yazılı pankart taşıdı. Seremoni sırasında takımların önünde üzerinde Türkçe ve İngilizce olarak "Teröre karşı bir arada" yazan pankart yer aldı.

screenshot_1-128.jpg

BAŞÖRTÜ TWEET'İ OLAY OLDU

Seremoniye çıkan çocuklara arasında başı açık ve kapalı kızlar yer alırken, gazeteci Enver Aysever, başörtülü kızların olduğu seremoni fotoğrafını, "Küçücük çocukların saçından tahrik olanları ülkesi... Yazıklar olsun!!!" ifadeleriyle Twitter hesabından paylaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun organizasyonuyla Gaziantep'ten getirilen 22'si çocuk, 262 Suriyeli sığınmacı A Milli Takımımızın İsveç ile Antalya'da oynadığı hazırlık maçını izledi. 22 göçmen çocuk, karşılaşma öncesi futbolcular sahaya çıkarken onlara eşlik etti.İl merkezindeki bir otelde misafir edilen sığınmacılara TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Abdurrahman Arıcı tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı. Göçmen çocuklardan 13 yaşındaki Muhammed Hamza, gazetecilere yaptığı açıklamada, Antalya'ya geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek maç izleyeceği için de heyecanlandığını ifade etti.Bütün dünyanın Türkiye'nin kendilerine maç izlettiğini duymasını istediğini dile getiren Hamza, "Türkiye, bize kucağını açtı. Türkiye, bizim her zaman yanımızda oldu. Çok mutluyum. Araplar, bize böyle bir şey yapmadı. Onun için çok üzülüyorum. TFF'ye çok teşekkür ediyorum." dedi. Sığınmacı Halil Süleyman (32) ise Antalya'ya 262 kişi geldiklerini aktararak Gaziantep'te futbol maçına gittiğini ancak ilk defa bir milli maç izleyeceğini söyledi.Suriye'den 5 yıl önce Gaziantep'e geldiğini vurgulayan sığınmacılardan Abdülkadir Hasan (30), Türkiye'de kendisini ülkesinde yaşıyormuş gibi hissettiğine işaret etti. Türk Milli Takımı'nın maçını hep televizyondan izlediğini anlatan Hasan, "Hayalim, hep Türkiye'nin maçını seyretmekti. Allah, bana bugün nasip etti. TFF'ye ve bütün Türkiye'ye teşekkür ederim. Buraya 262 kişi geldik. Çocukların, hepimizin yüzü gülüyor." diye konuştu. Sığınmacı Ali Habeş (18) de Türk Milli Takımı'nda Arda Turan ve Volkan Babacan'ı bildiğini belirterek daha önce hiç maç izlemediği için çok heyecanlı olduğunu kaydetti.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News