Erdoğan'dan Merve Kavakcı'ya yeni görev

Erdoğan'dan Merve Kavakcı'ya yeni görev
Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı atama kararları Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girerken, AK Partili Merve Kavakçı'nın da "atananlar" listesinde olduğu görüldü.

Yeni atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. İlk defa Jandarma Genel Komutanlığına kadın general ataması yapıldı. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği'ne Malezya Büyükelçiliği’nden merkeze çekilen Merve Kavakcı getirildi.

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla birçok atama kararı yayınlandı.

Bu kararlara göre Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin görevine devam ediyor.

İlk defa Jandarma Genel Komutanlığına kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz Tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

2 Tümgeneral Korgeneralliğe, 16 Tuğgeneral Tümgeneralliğe, Özlem Yıldız dahil olmak üzere 14 Albay ise Tuğgeneralliğe terfi etti.

10'u general olmak üzere 37 İl Jandarma Komutanı'nın görev yerleri değişirken, 11 general ve 14 albay emekliliğe sevk edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda 11 general emekliliğe sevk edildi. Toplam 32 general ve albay bir üst rütbeye terfi ettirildi.

7 İLİN JANDARMA KOMUTANLARI MERKEZE ÇEKİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararnamede Aydın, Artvin, Batman, Düzce, Tunceli, Edirne ve Kahramanmaraş olmak üzere 7 ilin jandarma komutanları merkeze çekildi.

6 İLİN KOMUTANI DEĞİŞTİ

Ayrıca Diyarbakır, Tunceli, Şırnak, Adana, Giresun, Erzurum Jandarma Bölge Komutanları değişti.

Adalet Bakanlığı'nda bazı müdürlüklerde bulunan isimleri görevden alınırken, yerine yeni isimler atandı.

KAVAKCI DIŞ POLİTİKA DANIŞMA KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI

Öte yandan, Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği'ne Merve Kavakcı getirildi.

Kararnamede, şu ifadelere yer verildi:

Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3.üncü maddeleri gereğince Merve Safa KAVAKCI atanmıştır.

Ayrıca Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç görevinden alındı. Alkaç’ın yerine Enis Yavuz Yıldırım atandı.