İstanbul'da camilerde şehitler için sela okundu

İstanbul'da camilerde şehitler için sela okundu
Güncelleme:

Suriye'nin İdlib kentinde Esed güçlerinin düzenlediği hava saldırısı nedeniyle 33 Mehmetçik şehit oldu. İstanbul’daki camilerde şehitler için sela okundu.

İdlib'de düzenlenen hain hava saldırısının ardından İstanbul'da camilerde sela okundu. 33 şehidimizin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı da Cuma hutbesini şehitlerimize ayırdı. Hutbe, Esed Rejimi'nin hain saldırısı sonrası değiştirildi.

Suriye'nin İdlib kentinde Esed güçlerinin düzenlediği hava saldırısı nedeniyle 33 Mehmetçik şehit oldu. İstanbul'daki camilerde şehitler için sela okundu.

CUMA HUTBESİ ŞEHİTLERİMİZE AYRILDI

Paylaşılan hutbede, milletin dün olduğu gibi bugün de büyük badirelerden geçtiği, ağır imtihanlar verdiği belirtilerek, "Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bugün de vicdanı körelmiş, insafını ve insanlığını kaybetmiş güçlere, bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Yine dün olduğu gibi bugün de kadını erkeği, genci yaşlısı, hâsılı milletimizin her bir ferdiyle bayrağımızı indirtmeyecek, ezanlarımızı dindirtmeyecek, vatanımızı çiğnetmeyeceğiz. Bizleri başarılı kılacak olan, Allah'a karşı sarsılmaz imanımızdır. Vatana, ezana, bayrağa ve bağımsızlığa sevdamızdır. Yüreğimizdeki şehitlik ve gazilik arzusudur" denildi.

Seçiniz...

Etiketler istanbul şehit cami sela