İstanbullular su samuru nöbetinde! Görenlerin sayısı artıyor

Güncelleme:

Türkiye'de ve dünyada nesli tükenmekte olan su samurunun İstanbul Küçükçekmece gölünde görüldüğüne dair iddialara her gün bir yenisi ekleniyor.

Küçükçekmece Gölü'nde su samuru görenlerin sayısında artış yaşanıyor. Suyun üzerinde çok kısa süre durduğunu ifade eden çevre sakinleri su samurlarını meraklı gözlerle izlediklerini ifade etti.

“YAKLAŞIK YARIM SAAT ONU TAKİP ETTİK"

Akrabalarıyla birlikte piknikte su samuru gördüklerini anlatan Fesih Aksoy, “İki buçuk ay önce akrabalarla pikniğe gelmiştik. Orada su samuruna rast geldik. Tam sahil kıyısındaydı. Oralarda geziniyordu. Yaklaşık yarım saat onu takip ettik. Bizim de ilgimizi çekti" dedi.

Orhan Demir ise, “Ben rastlamadım şu ana kadar ama rastlayanlar olmuştur" ifadelerini kullandı.

İstanbullular su samuru nöbetinde! Görenlerin sayısı artıyor - Resim : 1

"GÖLÜN ÜSTÜNE ÇIKIYOR ARDINDAN BİR ANDA YOK OLUYOR"

Muammer Demir, “Arkadaşlar gördüklerini söylüyorlar ancak ben kendim görmedim. Arkadaşlar burada gezerken görmüşler. İlk defa gördükleri için şaşırmışlar. Değişik bir hayvan" şeklinde konuşurken, arkadaşlarıyla birlikte su samuru gören Hasan Güleş, “Arkadaşlarım söylemişti ama ben ilk başlarda inanmıyordum. Arkadaşlarımla buluştuğumda, biz hep göl kenarında oturuyoruz, bankta otururken bir baktım sudan bir şey çıktı. Su samurunu çok kez gördüğünü söyleyen arkadaşım da yanımdaydı. Ben de görünce inanmadım başta. Karanlıktı videoya çekemedik. Gölün üstüne çıkıyor ardından bir anda yok oluyor" dedi.

Seçiniz...