Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
Kasko sigortasında flaş gelişme
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı

Hazer Dinari Kültür Merkezi'ndeki açılış töreni, Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün katılımcılara haftayla...

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı
A+ A-

Kütahya'da, "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri başladı.

Hazer Dinari Kültür Merkezi'ndeki açılış töreni, Kuran-ı Kerim tilaveti ve ardından Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün katılımcılara haftayla ilgili bilgiler sunmasıyla başladı.

Müftü Gül, Kutlu Doğum Haftası boyunca il genelinde 171 ayrı program gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Konferans öncesi Kütahya İl Müftülüğü tarafından katılımcılara gül dağıtıldı.

Daha sonra İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Saffet Köse'nin "Kesretten Vahdete Gelin Birlik Olalım" konulu konferans verdi.

'Hz Peygamber Tevhit ve Vahdet; Gelin Birlik Olalım" teması içerisinde gerçekleşen tevhit inancının başka anlayış, felsefe ve ideolojilere heba edilmemesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Köse, Müslüman'ın inancına sahip çıkmasını ön gören tevhit inancının dini ve hayatı bir bütün olarak algılamayı öngören bir düşünce ilkesi olduğunu söyledi.

Konferans sonrası Prof Dr. Saffet Köse'ye Müftü Yusuf Gül tarafından gül, Vali Şerif Yılmaz tarafından da çini vazo takdim edildi.

Bu arada, Kütahya İl Müftülüğü görevlileri tarafından hazırlanan Hüsn-i Hat sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.(EFE)