Malatya'da korkutan deprem

Malatya'da korkutan deprem
Güncelleme:

AFAD'dan yapılan açıklmaya göre Malatya'da 4.4 büyüklüğünde bir deprem meyadna geldi.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş ve Hatay merkezli meydana gelen, 11 ilimizi yerle bir edip, 55 bine yakın canımızı yitirmemize yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgedeki yeni depremler ve artçı sarsıntılar devam ediyor. 3

AFAD'da yer alan bilgilere göre Malatya Doğanşehir'de 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Depremin saati 17.43 olarak açıklanırken derinliği 7.31 km olarak kaydedildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Malatya'da meydana gelen depremle alakalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yerlikaya depremle ilgili, "Malatya, Doğanşehir’de 4.4 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. " ifadelerine yer verdi.

AFAD'DAN SON DEPREMLER

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın Türkiye'deki son depremleri listelediği siteye de aşağından ulaşabilirsiniz.

AFAD son depremler listesi için tıklayınız...

KANDİLLİ DEPREM LİSTESİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Türkiye'de kaydedilen son depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kandilli Rasathanesi'nin son depremler listesi için tıklayınız...