Nihal Olçok'tan Bakan Soylu'ya Diyarbakır Anneleri sorusu

Nihal Olçok'tan Bakan Soylu'ya Diyarbakır Anneleri sorusu
Güncelleme:

Nihal Olçok, Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerle ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, Diyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerle ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Nihal Olçok kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, HDP binası önünde oturma eylemi yapan annelerin ortak özelliğinin çocuklarının AKP'nin başlattığı Çözüm Süreci’nde kaçırılması veya ikna edilmesi olduğunu ifade etti.

Nihal Olçok'tan Bakan Soylu'ya Diyarbakır Anneleri sorusu - Resim : 1

"HAYIRDIR DAĞDA ADAM MI KALMADI"

Gazeteci Nedim Şener’in, ABD’li düşünce kuruluşunun kongreye sunduğu “Türkiye ile PKK arasındaki barış müzakereleri başlasın” önerisine tepki gösterdiği Twitter paylaşımını alıntılayan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Olçok, “Hayırdır dağda adam mı kalmadı” sorusunu yöneltti.

Olçok, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Diyarbakır’a giden bir anne olarak dikkatimi en çok çeken ve hiç yazılmayan bir şey var. Bu annelerin ortak paydası çoğunlukla çocukların çözüm sürecinde kaçırılması veya ikna edilmesi. Hayırdır dağda adam mı azaldı”