''Ölüm gemisi'' yeniden Türkiye'de

''Ölüm gemisi'' yeniden Türkiye'de
Güncelleme:

Brezilya'dan ithal edilen ve ülkemizde ''ucuz et'' olarak satılacağı belirtilen canlı sığırları geçen yıl getiren ''ölüm gemisi'' yeniden Türkiye'ye geldi.

Brezilya’dan ithal edilen ve ülkemizde “ucuz et” olarak satılacağı belirtilen canlı sığırları geçen yıl getiren “ölüm gemisi” olarak adlandırılan NADA gemisinin yeniden Türkiye’ye geldiği ortaya çıktı.

Hayvan hakları savunucuları tarafından ortaya çıkarılan fotoğraf ve videolar aracılığıyla canlı sığırların yol boyunca sağlıksız, pis bir ortamda, işkence altında ve son derece sağlıksız koşullarda taşındığı bilgisi paylaşılmıştı.

Odatv'de yer alan habere göre aynı gemi bu yıl da İskenderun Limanına yanaştı. Kayıtlara göre 2 Ağustos'ta Brezilya'dan yola çıkan 22 Ağustos’ta da limana yanaşan geminin ithal hayvanları Brezilya’dan getirip Türkiye’ye bıraktığı iddia edildi.

Geminin geçen sene gelişinin ardından Türkiye’de birçok hayvan hastalığı ortaya çıkmış, özellikle büyükbaş hayvanların hastalıklı olarak Türkiye’ye sokulduğu konuşulmuştu.

Yükünü bırakan Panama bandıralı gemi ardından demir alarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’i açıklarına ilerledi.

İşte geminin kayıt bilgileri:

''Ölüm gemisi'' yeniden Türkiye'de - Resim : 1

OdaTV