Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu:

Orman Ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de yapılan yatırımlardan bazı yabancı ülkelerin rahatsız olduğunu kaydederek, “Niye bizim HES’lere karşı çıkıyorlar çünkü bunlar yerli kaynak. Onlara istiyor ki su aksın Türk baksın, artık yok, su

- Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye’de yapılan yatırımlardan bazı yabancı ülkelerin rahatsız olduğunu kaydederek, “Niye bizim HES’lere karşı çıkıyorlar çünkü bunlar yerli kaynak. Onlara istiyor ki su aksın Türk baksın, artık yok, su akar, Türk yapar” dedi.

Bakan Eroğlu, bayramlaşma ziyaretleri kapsamında geldiği memleketi Afyonkarahisar’da bugün Dinar ve Kızılören ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bayramlaştı. Bakan Eroğlu, Dinar ilçesinde halka seslendiği konuşmasında Türkiye’de gerçekleştirilen yatırımlardan bahsetti. Bazı ülkelerin bu yatırımlardan rahatsızlık duyduğunu söyleyerek, “Türkiye’de 268 tane dev barajı inşa eden biziz. Şu anda yanan 4 ampulden 1 tanesinin elektriği bizim yaptığımız barajların hidroelektrik santrallerden geliyor. Eğer bunlar olmasaydı 15 milyar dolar doğal gaz için yurt dışına para ödeyecektik. Ondan kurtardık, Allah’a şükürler olsun. Kendi yerli kaynağımız. Peki bunlara niye karşı çıkıyorlar, yani ıMF’ye borcumuzu ödedik diye, niye bazı devletlerin istihbarat teşkilatları heyecanlanıyor, niye böyle gezi hadiselere oluyor, niye bizim HES’lere karşı çıkıyorlar, bunları hiç düşündünüz mü? Çünkü bunlar yerli kaynak. Kendi kaynağımız, öz kaynağımız. Onlar istiyor ki su aksın Türk baksın, artık yok su akar, Türk bakar. İnşallah daha yapacağımız çok şey var Allah’ın izniyle. Bu milletin bahtı açık değerli kardeşlerim. Ben onu görüyorum, tarihi sürece baktığımız zaman bu görünüyor zaten” dedi.

Bakan Eroğlu, Dinar ilçesinin ardından Kızılören ilçesine geçerek burada da vatandaşlarla bayramlaştı.