PKK, 64 camiyi ibadete kapattı !
Düğünde takı kavgası: 17 yaralı
Artık kendi aracınızda sigara içemeyeceksiniz

PKK'dan Kaymakamlık binasına hain saldırı

Mardin'in Derik ilçesinde kaymakamlık konutuna roket atarlı saldırı düzenlendi.

A+ A-

Mardin'de Derik Kaymakamlık binası yakınında patlama yaşandı. İHA'nın geçtiği habere göre ise Kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Gelen bilgiler arasında patlamada Derik Kaymakamının da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı.

Olay, saat 12.15 sıralarında, Derik ilçesi kaymakamlık lojmanlarında meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

DHA'nın haberine göre; İlk belirlemelere göre terör örgütü PKK'nın 'canlı bomba' eylemi olan saldırı saat 12.10'da, Kaymakam Muhammet Safitürk'ün makam odası önünde meydana geldi. Patlamanın hemen ardından Kaymakamlık binasına çok sayıda güvenlik görevlisi ve sağlık ekibi sevk edildi. 

EL YAPIMI PATLAYICI

Öte yandan, açıklama yapan Mardin Valiliği, saldırının el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirildiğini bildirdi.

Teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

screenshot_2-105.jpg

son-dakika-mardin-de-kaymakamliga-saldiri-2504311.jpegKAYMAKAM DAHİL 5 YARALI VAR

Saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 koruma polisi ve orada bulunan 2 vatandaş yaralandı.

Safütürk kulağından hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Yaralılar, Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada, Kaymakam Safitürk'ün Kızıltepe'den Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiği belirtildi.

Gerekli görülmesi halinde kaymakamının uçak ambulans ile Ankara'ya nakledileceği bildirildi.

Güvenlik güçleri çevredeki tüm yolları kapatarak operasyon başlattı.

SAĞLIK BAKANLIĞI: YARALI KAYMAKAM DİYARBAKIR'A NAKLEDİLDİ

Sağlık Bakanlığı yetkilileri,saldırıda yaralanan Derik Belediyesi'ne kayyum olarak atanan kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ ün Diyarbakır Dicle ÜniversitesiHastanesine nakledildiğini bildirdi. Safitürk’ ün ilk tetkik ve tedavisinin ardından gerektiğinde hazır halde bekletilen uçak ambulansla Ankara’ya naklinin planlandığı belirtildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Mardin Valiliği olayla ilgili yaptığı yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"İlimiz Derik ilçemizde 10.11.2016 Perşembe günü Kaymakamlık binasında bulunan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’e yönelik EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda birisi İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk olmak üzere 3 kişi yaralanmıştır. İki hafif yaralımızın tedavisi Derik Devlet Hastanesi’nde devam etmekte olup İlçe Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk Derik Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kızıltepe Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden bu menfur saldırının fail veya faillerin yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlatılmıştır."

VALİ ZİYARET ETTİ

Vali Yaman, Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedavi gören Kaymakam Safitürk'ü ziyaret etti.

İHA