Ak Parti Trabzon Milletvekillerinden Tff'ye "Kırmızı Kart"

Ak Parti Trabzon Milletvekillerinden Tff'ye "Kırmızı Kart"

AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu:- "Türk futbolunu kirletenler, dünyaya rezil edenler, bir şehrin futbol kaderiyle ve sabrıyla oynayanlar hesap vermek zorundadırlar"

TBMM (AA) - AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşananlara ilişkin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetiminin ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkan ve üyelerinin istifasını isteyerek, "Türk futbolunu kirletenler, dünyaya rezil edenler, bir şehrin futbol kaderiyle ve sabrıyla oynayanlar hesap vermek zorundadırlar" dedi.

Köseoğlu, partisinin diğer Trabzon milletvekilleri Adnan Günnar, Muhammet Balta ve Salih Cora ile Trabzonspor formaları giyerek basın toplantısı düzenledi.

Hazırlanan ortak açıklamayı okuyan Köseoğlu, 3 Temmuz 2011 tarihinden bugüne kadar yaşanan süreçte Türk futbolunun temizlenmesi için ortaya çıkan gerçeklerin iyi değerlendirilmediğinin ve sorumluların cezalandırılmadığının, Galatasaray-Trabzonspor maçı sonrasında da bir kez daha gün yüzüne çıktığını söyledi.

Köseoğlu, "Hakkın ve adaletin savunucu olan Anadolu'nun ilk şampiyonu Trabzonspor ve Türk futbolu üzerinde oynan kirli oyunların artarak devam ettiği, gerek TFF, gerek MHK'nın temiz futbol adına gerekli önlemleri alamadığı ortaya çıkmıştır" ifadesini kullandı.

Ayşe Sula Köseoğlu, başta Trabzonspor taraftarları olmak üzere tüm futbol camiası, artık bu işin hakkını veremeyen ve gereken tedbirleri alamayan TFF yönetiminin ve MHK başkan ve üyelerinin derhal istifasını beklediğini belirtti.

Köseoğlu, "Artık, Türk futbolunu kirletenler, dünyaya rezil edenler, bir şehrin futbol kaderiyle ve sabrıyla oynayanlar hesap vermek zorundadırlar. Trabzonspor sahipsiz değildir. Bizler de yasal zeminlerde kulübümüz ve şehrimizin hakkını arama konusunda her zaman olduğu gibi Trabzonsporumuzun yanında ve arkasındayız."

Birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bugünlerde, taraftarlarını ve bütün futbol kamuoyunu sağduyulu davranmaya davet eden Köseoğlu, TFF ve MHK'ya kendilerinin de "kırmızı kart" gösterdiklerini kaydetti.

Basın toplantısına katılan milletvekilleri, daha sonra birlikte "kırmızı kart" gösterdi.

Salih Cora da yaptığı açıklamada, "Pazar günü oynanan maçtaki hakem hatasını, genç, çaylak, basiretsiz bir hakemin yapmış olduğu hatadan dolayı ona yükleyerek sorumluluktan kurtulmanın, Türk futbolunu daha fazla ateşe sürükleyeceğine inanmaktayız" dedi.