Bahçeli neden miting yapmıyor ? MHP açıkladı !

Bahçeli neden miting yapmıyor ? MHP açıkladı !

Devlet Bahçeli'nin seçime kısa bir süre kalmasına rağmen az miting yapması dikkat çekti..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin İzmir, İstanbul ve Ankara'da bölge mitingleri yapacağını belirterek, "Üç büyük miting dışında, teşkilatlardan gelecek talepler doğrultusunda, il mitingleri ve kapalı salon toplantıları da düzenleyebiliriz. MHP'nin çok sayıda miting yapmaması, seçim yardımının verilmesinden değil, zaman darlığından dolayı. Bir mitingin masrafı ne ki" dedi.

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ekim'de Ankara'da düzenlenen toplantı ile partisinin seçim beyannamesini kamuoyuyla paylaşan Genel Başkan Bahçeli'nin 11 Ekim'deİzmir, 18 Ekim'de İstanbul ve 25 Ekim'de ise Ankara'da bölge mitingleri yapacağını belirterek, bu mitinglere çevre illerden de katılım sağlanacağını ifade etti.

Semih Yalçın, "Üç büyük miting dışında, teşkilatlardan gelecek talepler doğrultusunda, il mitingleri ve kapalı salon toplantıları da düzenleyebiliriz. MHP'nin çok sayıda miting yapmaması, seçim yardımının verilmesinden değil, zaman darlığından dolayı. Bir mitingin masrafı ne ki?" diye konuştu.

Bahçeli'nin yurt dışında miting yapmasının programlanmadığını anlatan Yalçın, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi öncesinde genel başkan yardımcıları ve milletvekillerinin Hollanda,İsviçre, Almanya, Fransa, Belçika ve Avusturya'da düzenlenen çeşitli etkinliklerde gurbetçi seçmenle bir araya geleceğini kaydetti.