Bahçeli'den Atatürk'e hakarete sert tepki

Güncelleme:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde Atatürk'e hakaretler vardı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, son dönemde gündemden düşmeyen ‘Atatürk’e hakaret’ tartışmalarına değindi ve tepki gören konuşmaları yapan isimlerle ilgili "Bir avuç kimliksiz sözde tarihçi” değerlendirmesi yaptı.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

Sözlerine, geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla - Antalya karayolunda meydana gelen ve 24 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayla başlayan ve ‘katliam gibi’ değerlendirmesi yapan Bahçeli, kazanın tüm yönleriyle incelenip araştırılmasını istedi.

Trafik terörünün ortadan kaldırılmasının artık bir hedef olması gerektiğini söyleyen Bahçeli, tedbirlerin acilen alınmasının milli bir beklenti olduğunu söyledi.

Korkaklar hiçbir devirde başarı ve zaferin mimarı olamamışlardır. Bir de kahramanlık vardır. Tarih sayfaları anıtlaşmış kahramanların eliye yazılmıştır. Türk tarihi kahramanlar açısından talihli ve bereketlidir.

Asıl kahramanlık destanı, aziz millet varlığıdır. Milli ruh ve asaletimize gölge düşürmeye çalışanlar hak ettikleri mağlubiyeti almıştır.

İzmir valisi işgal haberkerini doğru olmadığını iddia ediyordu. Kolordu komutanı da aynı kafadaydı. Türk milleti bu korkakları kaydetmiştir. Bir tarafta ise Hasan Tahsin vardı ve sıktığı kurşunla yad edilecektir. Kahramanlıkla korkaklık arasındaki kalın duvarın iki yanıdır bunlar.

Anadolu’nun bağrından da bir itiraz yükselmiştir, bu kişi kurucu kahraman Mustafa Kemal Paşa olmuştur. Diriliş meşalesi bir kere yanmış ve yakılmıştır. Biz de ne Hasan Tahsin en Mustafa Kemal biter. Bitti gibi görünür ama hiç olmasık zamanda kahraman nesil emaneti can pahasına müdafaa eder... Cumhuriyetimiz kurucusu Mustafa Kemal saldırıların arkası kesilmeyecektir.

"KİMLİKSİZLER"

Bir avuç kimliksiz sözde tarihçi Atatürk’e dil uzatmıştır. Aşağılık dedikodu çıkarmışlardır. Bunların yedikleri içtikleri haramdır. Ülkede tarihçilerin köküne kıran mı girdi, tarih konusunda atıp tutmak düşman işbirlikçilerine mi kaldı. Nedir Atatürk’e çatmanın gerçek gayesi. Aynı bilgiyle zıt ve uçuk yorumlara nasıl ulaşılmaktadır. Bunlara sesleniyorum, Türk tarihinden çirkin elinizi çekin.

"19 MAYIS UNUTULMAYACAK"

MHP, 19 Mayıs şuurunu iliklerinde taşıyan, işgal ve ihanete asla pirim vermeyen muhteşem bir millet eseridir. Bu eserin kapağında ‘ne mutlu Türküm diyene’ yazmaktadır... 19 Mayıs 1919 unutulmamış, unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

Türk milletinin maruz kaldığı tehditler devam etmektedir. Milli ve manevi değerlerimizi imha etmek için bu defa da maşa kullanmaya teşebbüs edenler sonuç almaya çalışmaktadırlar. FETÖ’ye ve PKK’ya bakın bunu göreceksiniz.

Türk gençliğine çok büyük sorumluluk düşmektedir. Türk gençliğini dünün muht5eren hatılaraına mutlaka sahip çıkacağına, art niyetlilere fırsat vermeyeceğine yürekten inanıyorum. Türk milletinin ve gençliğinin 19 Mayıs bayramını şimdiden kutluyorum...

"HDP'NİN FAHRİ SÖZCÜSÜ CHP"

Ülkemizin beka mücadelesi tüm engellemelere rağmen sürmektedir. Terör örgütleri aldıkları küresel destekle ülkemizin çevresinde konuşlanmış durumdadır. Buna göre pozisyon almak zorunluluktur.

Türkiye üzerinde sahnelenen oyunların hedefi, milli egemenlik anlayışının yeniden tanımlanması ve parçalı devlet yapısıdır. Bunun bir ucundan tutmak için CHP sıraya girmiştir. CHP’li kuryeler cezaevinde bulunan HDP’nin malum eşbaşkanından aldıkları mesajları taşımaktadır. CHP yine mayınlı alanlarda dolaşmakta, HDP ile gelecek planlaması yapmaktadır. HDP’ye fahri sözcülük yapmak net şekilde Kandil’e göz kırpmaktır.

Seçiniz...