Bakan Kurum: ''28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek''

Bakan Kurum: ''28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek''
Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna sadece 2 gün kala, seçimlerin en dikkat çeken vaadi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan geldi. Kurum "28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek" dedi.

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti'den milletvekili seçilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Eyüpsultan'da bulunan Girişimci İş Adamları Vakfı’nın (GİV) "Girişimci Buluşmaları" programına katıldı.

Kurum, burada yaptığı konuşmada "Büyük ve güçlü Türkiye'nin ayak sesleriyle ekonomimizi yeniden harekete geçirecek, enflasyonumuzu tek haneli rakamlara düşürecek, ülkemizdeki bu sorunları ortadan kaldıracağız. Emin olun 28 Mayıs'ta her şey bir anda düzelecek" dedi.

Murat Kurum, şu ifadeleri kullandı:

"Yatırımcı güven, istikrar ister. Bir masa etrafında güven varsa o masaya gelir oturur. 21 yıldır tüm dünyaya, milletimize sunduğumuz güven ve istikrardır. Kimsenin ötekileştirilmediği, herkese kucak açıldığı bir siyasettir.
Büyük ve güçlü Türkiye’nin ayak sesleriyle biz ekonomimizi yeniden harekete geçirecek, enflasyonumuzu tek haneli rakamlara düşürecek ülkemizdeki bu sorunları ortadan kaldıracağız. Emin olun 28 Mayıs’ta her şey bir anda düzelecek. Bir anda o bugün yurt dışında, ‘Erdoğan gitsin’ manşetleri atanlar, İngiltere’de, Fransa’da, Amerika’da, ‘Erdoğan gitsin’ sloganları atanlar o gün görecekler ki bu millet yine güvenden ve istikrardan yana tavır sergileyecek."