Bomba kulis: Gökçek'in gözü bakanlık koltuğunda

Bomba kulis: Gökçek'in gözü bakanlık koltuğunda
Güncelleme:

Yerel seçimlerde adı önce MHP ile anılan ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ince mesajıyla bu söylentilerin rafa kalktığı Melih Gökçek için dikkat çeken bir iddia öne sürüldü.

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yi destekleyeceğini, buna karşılık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini talep edeceğini öne sürdü.

Ahmet Takan,"Her şey Melih Gökçek için" başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gerçekleştirilecek 'ittifak' görüşmesine de değindi.

İki liderin bu görüşmede Melih Gökçek'e özel parantez açacağını iddia eden Takan, "Gökçek'in belediye başkanlığında AKP'li Mehmet Özhaseki'yi desteklediğini daha önce yazmıştım. Mansur Yavaş'ın aday olma ihtimalinin güçlenmesi karşısında paniğe kapılan Gökçek lobicileri ve rant çevreleri bel altından vuruşu geçtiler. Gerçek hedefleri Gökçek'in tekrar AK Parti'den aday gösterilmesi mi? Hayır. Onlar da bal gibi biliyor Erdoğan'ın Melih Gökçek'i aday yapmayacağını. Tezgahların perde arkasına saraydaki kaynaklardan ulaştım" dedi.

Takan, yazısının devamında "Melik Gökçek, Özhaseki'ye desteğine karşılık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koltuğunu istiyor." ifadesini kullandı.