CHP'li ismin fezlekesi gönderildi

CHP'li ismin fezlekesi gönderildi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Eren Erdem'in dokunulmazlığının kaldırılması hakkında fezleke gönderildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle TBMM'ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı'na fezleke yolladı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Eren Erdem hakkında yurtdışına giden bir kadının üstünü aratmadan geçirdiği iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle TBMM'ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı'na fezleke yolladı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan fezlekede, CHP 26. Dönemİstanbul 3. Bölge Milletvekili olan Eren Erdem'in 4 Ocak 2016 tarihinde yanında bir kadın ve bir erkek şahıs ile birlikte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Büro Amirliği İdaresi A-B girişi güvenlik kontrol noktasına gittiği bildirildi.

HAVALİMANINDA YAŞANANLAR FEZLEKEDE

Fezlekede, Erdem'in 7 numaralı x-ray cihazı ve kapı dedektörünün bulunduğu bölgede yanındakilerle kontrolden geçmeden içeri girdiği, kendisine üzerinde silah olup olmadığının sorulduğu, Erdem'in silahı olduğunu söylediği ancak silahını vermeyeceğini beyan ettiği anlatıldı.

100 LİRA PARA CEZASI İSTENİYOR

Milletvekili Eren Erdem'in bu davranışı ile Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi olan ‘Emre aykırı davranış' suçunu işlediği ifade edilen fezlekede, halen 26. dönem İstanbul 3. Bölge Milletvekili olan Erdem hakkında işlem yapılabilmesi için TBMM'den yasama dokunulmazlığının kaldırılması kararının aldırılması talep edildi.

Erdem'in, Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi olan ‘Emre aykırı davranış' suçundan 100 lira idari para cezasına çarptırılması isteniyor.

Başsavcılık fezlekeyi TBMM'ye gönderilmek üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'ne yolladı.