Ekrem İmamoğlu canlı yayında son anketin sonucunu açıkladı

Habertürk ekranlarındaki Türkiye'nin Nabzı adlı programa konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesi için son anketin sonuçlarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu Habertürk'te katıldığı programda Kanal İstanbul'a ilişkin son anketi açıkladı.

İmamoğlu'nun açıkladığı ankete göre Kanal İstanbul'a karşı çıkan İstanbulluların oranın yüzde 56 olduğu duyuruldu.

Programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz, İmamoğlu'nun açıkladığı anket sonuçlarının Türkiye geneli olduğunu düşündüğü anda söze giren İmamoğlu "İstanbul'da yapılan anket sonuçlarıdır" dedi.

İmamoğlu ayrıca Kanal İstanbul projesi ilk duyurulduğu 2011 yılında toplumun yüzde 50'nin biraz üzerinde bir kesiminin projeye olumlu baktığını belirterek "çünkü neden olumlu bakıyordu çünkü başka bir açıklama yoktu" dedi. 

Ancak geçen süre zarfında bu görüşün değiştiğini belirten İmamoğlu, "Ne zaman ki sayın bakan bu süreci başlattı ve biz bu süreçte vatandaşları aydınlatmayı başladık şu an yüzde 56'ların üzerinde toplum olumsuz bakıyor. Toplum ilk defa bilgi sahibi oldu" dedi.

İmamoğlu'ndan Didem Arslan'a: ''Siyaseti fazlasıyla öğrenmişsiniz''İmamoğlu'ndan Didem Arslan'a: ''Siyaseti fazlasıyla öğrenmişsiniz''

İBB Başkanı İmamoğlu: Kanal İstanbul konusunda Erdoğan'ı ikna ederimİBB Başkanı İmamoğlu: Kanal İstanbul konusunda Erdoğan'ı ikna ederim

Ekrem İmamoğlu'ndan Nagehan Alçı'ya tokat gibi cevapEkrem İmamoğlu'ndan Nagehan Alçı'ya tokat gibi cevap

 

 

 

Seçiniz...