Gelecek Partisi'nden 3 vekil AK Parti'ye geçiyor iddiası için ilk açıklama

Gelecek Partisi'nden 3 vekil AK Parti'ye geçiyor iddiası için ilk açıklama
Güncelleme:

Yerel seçimlere odaklanan Ankara kulislerinden dikkat çeken bir iddia sızdı... Genel seçimlerde CHP'nin listelerinden milletvekili seçilerek TBMM'ye giren Gelecek Partili 3 milletvekilinin AK Parti'ye transfer olacağı iddia edilmişti, Gelecek Partisi'nden ilk açıklama geldi.

Genel seçimlere Millet İttifakı çatısı altında giren ve milletvekili adaylarını CHP'nin listesinden göstererek milletvekili seçilerek TBMM'ye giren Gelecek Partili 3 milletvekilinin partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Twitter'da yaptığı paylaşımlarla AK Parti iktidarına olan yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz'e ait olan bu iddiaya göre 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda meclise toplamda 10 milletvekili ile giren Gelecek Partisi'nden 3 milletvekili AK Parti'ye geçme kararı aldı.

Karagöz bu 3 milletvekilinin ismini açıklamazken, Gelecek Partisi'nden konuyla ilgili ilk açıklama geldi.

Gelecek Partisi'nden ilk açıklama

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Parti Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Özdağ, sosyal medyada yer alan Gelecek Partili 3 milletvekilinin AK Parti'ye katılacakları yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özdağ söz konusu iddiaları açıklamayı yalanlarken iktidara seslenerek "Pinokyoluk yapmasınlar. Yalan söyleyeceklerine ülke sorunlarına odaklansınlar. Ülkenin sorunlarını nasıl çözeceklerine odaklansınlar. Varsa yoksa CHP, Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi, Saadet Partisi konuları. İşlerine baksınlar.” ifadelerini kullandı. 

Partisine yönelik bu tarz hamlelerin arka planını değerlendiren Özdağ “İktidar zihniyetinin kodlarını en iyi bizler biliyoruz. Ve elbette korku dağları aştı” ifadelerini kullandı.  Özdağ açıklamasının devamında “Korkunun ecele faydası var mı? Yok! Elli çeşit yalan ve provokasyonla girdiğiniz bu yol çıkmaz sokak. 1 Ekim’de TBMM’de Grubumuzu ve Grup toplantımızı izlemeye davet ediyoruz. Bizler satmayan ve satın alınamayan kişileriz" dedi. 

Özdağ konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı partili arkadaşlarının da beğendiğini belirterek istifa gibi bir durumun olmadığına değindi.  

İşte Gelecek Partisi'nin TBMM'deki 10 milletvekili:

Mustafa Nedim Yamalı / Ankara Milletvekili

Selim Temurci / İstanbul Milletvekili

İsa Mesih Şahin / İstanbul Milletvekili

Doğan Demir / İstanbul Milletvekili

Mustafa Bilici / İzmir Milletvekili

Cemalettin Kani Torun / Bursa Milletvekili

Hasan Ekici / Konya Milletvekili

Serap Yazıcı Özbudun / Antalya Milletvekili

Sema Silkin Ün / Denizli Milletvekili

Selçuk Özdağ / Muğla Milletvekili