Kılıçdaroğlu'ndan ''Niye PKK ile ittifak yapıyorsunuz'' diyen vatandaşa tarihi yanıt

Güncelleme:

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erzurum ziyareti sırasında “Niye PKK ile ittifak yapıyorsunuz” diyen bir vatandaşa “Kim PKK’ya yandaşlık ediyorsa Allah belasını versin” diye cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzurum gezisi sırasında bir vatandaşla arasında geçen PKK diyaloğu dikkat çekti. Vatandaş ‘’Niye PKK ile ittifak yapıyorsunuz” diye sordu. Kılıçdaroğlu ise, “Kim PKK’ya yandaş çıkıyorsa Allah belasını versin. Kim çadır mahkemeleri kurduysa PKK’yı davet ettiyse PKK ile miting yaptıysa Allah belasını versin tamam mı” karşılığını verdi.

 “YALAN TABİ KARDEŞİM”

Vatandaşın, “Sürekli televizyonlarda dinliyoruz, ittifak değil misiniz yalan mı?” ısrarı üzerine Kılıçdaroğlu da, “Yalan tabi yalan kardeşim ya niye yalana inanıyorsun. Sen bırak onları bu kardeşine inan ben yalan söylemem. PKK’nın saldırısına uğrayan kişi benim. Böyle yanlış propagandalara sen de inanma. Bunu söyleyen adamlar eğer cesaretleri varsa karşıma çıkarlar. Bak bu kadar açık bu kadar net söylüyorum. Benim için iki tane kırmızı çizgi var bir vatan iki bayrak. Anlaştık mı?” dedi. Vatandaş da “Anlaştık” diye yanıt verdi.

ADAYLIK TARTIŞMASI

Bu yanıt üzerine aynı vatandaş, “O zaman neden onlarla ittifak kuruyorsun 6’lı masada? Direkt çık de ki ‘ben cumhurbaşkanı adayıyım’. Diyemiyorsun” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, “Bir dakika, ona altı kişi (karar) vereceğiz” yanıtını verdi.

ANKA