Ümit Özdağ'dan ''insan değilsin'' diyen İçişleri Bakanı Yardımcısı'na FETÖ suçlaması

Ümit Özdağ'dan ''insan değilsin'' diyen İçişleri Bakanı Yardımcısı'na FETÖ suçlaması
Güncelleme:

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’ya ilişkin suçlamalarda bulundu, “FETÖ’den tutuklanması gerekirken şans eseri kurtulmuş biri” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Çankırı’da düzenlediği basın toplantısında daha önce birçok kez sosyal medyadan tartıştığı İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’yı hedef aldı.

Özdağ “Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında devlet tarikat ve cemaatler arasında paylaştırıldı. Artık Türkiye’de bir Türk devleti, yok. Artık olan bir parti ve cemaat tarikat devleti. İsmail Çataklı da Türk bürokatı değil. Tarikat-cemaat-parti bürokratı. Bunlarda Türk devlet terbiyesi yok” dedi.

‘KRİMİNAL UNSURLAR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun birlikte çalıştığı bürokratlar için “kriminal unsurlar” diyen Özdağ “Esasen Süleyman Soylu’nun birlikte çalıştığı birinci çember, ikinci çember, üçüncü çemberdeki bürokratların hepsi defolu. İsmail Çataklı da bunlardan biri. FETÖ’den tutuklanması gerekirken şans eseri kurtulmuş biri. Kendisi sağda solda söylediği için biliyorum” ifadesini kullandı.