Zamları eleştiren MHP'li Ersoy hakkında yeni gelişme

Zamları eleştiren MHP'li Ersoy hakkında yeni gelişme
Güncelleme:

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, zamları ve TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarını eleştirmesinin ardından disiplin kuruluna sevk edilmişti. MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Halil Öztürk, Ersoy’un kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması için ''Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

Geçtiğimiz gün MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy’un parti tüzüğünün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini bildirmişti.

Bugün MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Halil Öztürk, MHP’li Ersoy’un disiplin işlemleri hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Öztürk, Ersoy’un parti tüzüğünün 78. maddesinin 4-c, 4-e, 4-i bentleri ile 81. maddesi uyarınca tedbirli olarak parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini ve Ersoy hakkında disiplin işlemlerinin başlatıldığını açıkladı.

NE DEMİŞTİ?

Ersoy, Kayseri'de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Enflasyon rakamları ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, vatandaşın enflasyondan inanılmaz derecede muzdarip olduğunu belirterek şunları söylemişti:

“Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.''

 

İHA