Şamil Tayyar beddua ederek ev hakkından feragat etti

Şamil Tayyar beddua ederek ev hakkından feragat etti
Güncelleme:

Deprem konutu kurasından ev çıkan eski AK Partili Şamil Tayyar tepkilerin ardından “Hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz" diyerek hakkından feragat ettiğini açıkladı.

Üç dönem AK Parti'den milletvekilliği yapan Şamil Tayyar’a kuradan deprem konutu çıkmasının ardından gelen tepkiler sonrası “hak sahipliğinden feragat ettiği” açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 4 Şubat’ta "Gaziantep Deprem Konutları Kura Çekimi" düzenledi. Kura çekiminin İslahiye ilçesi bölümüne gelindiğinde ise ekranda Şamil Tayyar’ın adı belirdi. Tayyar’a 5’inci katta 2+1 daire çıktığı açıklandı. BirGün'ün ulaştığı Tayyar, “Hak sahibi olarak başvurduk, 85 metrekare 2+1 ev çıktı. Kardeşim oturacak” demişti.

Ancak tepkilerin ardından Tayyar sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaparak ev hakkından feragat ettiğini duyurdu. Tayyar şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef, kuradan çıkan ve bedeli mukabili satılacak 85 metrekarelik kasaba evi, bir siyasi istismara dönüştü. Haksız da olsa bu istismarın, Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin gayretine gölge düşürmesini, bize gönül veren tek bir dostumuzun bile yüreğinde şüphe oluşmasını istemem. Bu sebeple hak sahipliğinden feragat ettim. Dilerim, konteynerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin ahı da ömür boyu istismarcıların peşini bırakmaz.”